peterd108

Znáte dítě, které musí vykat svým rodičům?

Nejlepší odpověď
kia

Znal jsem.
Na jednu stranu je dnes vykání rodičům neobvyklé, na stranu druhou vykání přirozeně zvyšovalo u dětí rodičovskou autoritu. Což by mnoha mladým jen a jen prospělo. A to nejen ve vztahu k rodičům.

Další odpovědi
Drap

Ano znám, jde ale už také o starší ročníky. Nebylo to a neni nic nezvyklého. I zvyklosti se mění.

ivzez

Neznám.

Mc Merkurion

… ano, ale jeho rodiče už bohužel zemřeli …

annas

Ano. Ještě v 70. letech 20. století to nebylo na vesnici nic neobvyklého.

Moje sousedka z bývalého bydliště svým rodičům vykala celý život, tedy do doby, než oba rodiče zemřeli.

Matka zemřela loni v 92 letech, známá (kolem 70 let) ji
stále hanácky oslovovala: „Mamo, potřebôjete neco.?“

Teď už neznám nikoho.

Tw!st

Ano, na Ukrajině je to normální.

Hlada

Neznám.
Naopak znám rodinu, ve které děti oslovují své rodiče křestními jmény.
Myslím, že při snižujícím se významu manželství a narůstajícím počtu přítelů a přítelkyň rodičů v životě dítěte se to v budoucnu může rozšířit.

iceT

Moje máma a její sourozenci vykali rodičům do doby, než zemřeli. Já a mí sourozenci jsme vykali už jen babičce. To je už víc než dvacet let.