dades

Zkušenosti – novostavby v Praze?

Zdravim,

mate nekdo z vas zkušenosti s novostavbami v Praze? Uz nekdo z vas koupil nejakou nemovitost? Bydlite tam? Co na to rikate? Cena/kvalita/bu­doucnost?

S manzelkou se chceme prestehovat do vlastniho v Praze a rikame si, ze je lepsi se nastehovat do noveho a udelat si vse podle sebe. Ten pocit novoty a to dalsi. Vse bez starosti… Nastehovat se do starsiho je sice levnejsi, ale clovek si to ani tak neuzije a pak dalsi starosti s prestavbou nebo skrytymi vadami.

Ted se koukame na http://www.se­kyragroup.cz/cz a maji tam prave celkem siroky vyber. Zatim o tom tak uvazujeme, ale strasne se nam ty byty libi a i bych se na to stehovani tesil nez se stehovat do neceho, kde uz nekdo bydlel a delal nejake sve „praktiky“ :)

Budu rad za jakoukoli odpoved.

Nejlepší odpověď
anonym

  1. Podstatná je motivace – má to být výhodná investice anebo prostá touha po lepším? A včetně změny zaměstnání, či jen na bydlení ? (např. jako rentiér či důchodce).
  2. Nejlevnější byty má Ekospol: http://www.ekos­pol.cz/

nejširší nabídku Central-group: http://www2.central-group.cz/vyhle­davani-byty.aspx?jv=1

  1. Byty v Praze jsou nejdražší, zato mají stále i nejvyšší tržní hodnotu a kdykoliv je lze ať už pronajmout nebo prodat.
  2. Dle ČSÚ, jsou nákladové relace developerů a stavebníků cca 17 – 21 tisíc Kč/m2. Kdežto prodejní i mezi 40 – 60 tisíci Kč/m2. Z toho vyplývá byznys jako hrom těžící ještě stále z realitní bubliny z konce 90. let. (Osobně bych využil přímé vazby na stavitele, kde se mohu dostat u holobytu i na cenu pod 25 tisíc/m2, jenže to je podmíněno osobními kontakty a smluvně-subdodavatelským podílem na výstavbě, – na trhu fungují ceny výše uvedené).
  3. Zkus si nechat zdarma zpracovat cenové nabídky od renomovaných realitek, ale následně je lepší jednat napřímo s vlastníkem, kdy odpadnou neúměrné provize.
  4. Málo známá, ale výhodná možnost, je pohlídat si i zlevněné dražební a aukční prodeje ze zástavních práv při nesplacených hypotékách od bank.

Tam se dá zánovní novostavba pořídit taky i za půlku, ale je tam docela tlačenka a hlídaný klientelismus.
Další viz odkaz ve zdroji:
Doplňuji:
Naivka doufá, že se na mrtvé slovenské mutaci dozví více o pražských realitách, viz odkaz s týmž zněním, ve stejném čase s toutéž čerstvou registrací:
http://www.od­povede.sk/otaz­ky/zkusenosti-nove-byty

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/poradite-nejake-dobre-servery-na-prodej-koupi-bytu-v-praze-na-primo-bez-realitni-kancelare

Další odpovědi
pusinka50

Hlavně neinvestujte do bytu, který není ještě zkolaudovaný. Mohli byste narazit na podvodnou stavební firmu, která vyhlásí před dostavěním bytu úpadek a nebudete mít peníze ani byt. Jinak novostavby jsou o hodně dražší než běžně užívané byty, u nich, ikdyž jsou po rekonstrukci, rozdíl ceny dělá i pár milionů. Zvažte, jestli na to máte peníze anebo byste to museli řešit hypotékou, což je v dnešní době dost riskantní, jeden přijde o práci nebo manželka půjde na mateřskou a nebudete mít na splátky. V Praze de dají celkem lehce sehnat pěkné zrekonstruované byty s plovoucími podlahami, novými kuchyňskými linkami a vyzděnou koupelnou. A jejich ceny jsou docela ucházející.
Doplňuji:
oprava: V Praze se dají sehnat

mojitek

v prvé řadě bych neřekl,že novostavba vyjde levněji…potom- vy se nastěhujete do novostavby,kde plno bytů ještě čeká na majitele-a vy pak zjistíte že se tam nastěhovala banda nějakých Ivanů a Nastěnek-to je případ právě mé kamarádky-hluk,bordel,ve 3 ráno jste nuceni poslouchat Moskevský rozhlas..Nejdřív si zjistěte kdo bydlí ve vašem sousedství (jestli už bydlí) at si pak nervete vlasy. Pak je dobré si zjistit jestli se čirou náhodou nebude v tomto okolí stavět chemička atd…

Jiří Sova

Máte tu někdo zkušenost s prodejem bytu v Praze? dokážete mi poradit, jestli se mi vyplatí prodávat bez realitní kanceláře?

Renikled

Pokud si na to chcete vzít tak cca 2 měsíce volna, tak se to možná vyplatí, ale jinak určitě ne. Já to zkoušel, a moc dobře jsem nedopadl, a navíc jsem musel pořád odbíhat z práce. Nakonec jsem prodej dal do realitní kanceláře z Prahy, která našla za 3 týdny nového majitele.

Jiří Sova

Mohl bych se prosím zeptat, co jste konkrétně pro prodej musel udělat z Vaší strany? a se kterou realitní kanceláří jste to případně řešil?

Renikled

Řešil jsem prodej přes realitní kancelář Edox reality, která se postarala kompletně o všechno. Já jsem je akorát kontaktoval, a potom jsem podepsal kupní smlouvu.

Broukk

Dobrý den doporučíte mi prosím stavební firmu pro výstavbu nového domu?

Petrovskalui

Já jsem stavěla se stavební firmou domy-oldar a opravdu ji mohu doporučit, protože vše šlo jako po másel, žádný zádrhel při výstavbě, vše šlo rychle.

Broukk

Jak dlouho trvala výstavba domu? a jakou dávají záruku na dům?

Bob2

Já od nich mám postavenou dřevostavbu a výstavba domu trvala cca 6 měsíců od vyřízení stavebního povolení, navíc dávají záruku 30 let na skelet domu.

Bob2

Já od nich mám postavenou dřevostavbu a výstavba domu trvala cca 6 měsíců od vyřízení stavebního povolení, navíc dávají záruku 30 let na skelet domu.

Filips

Nemáte prosím někdo zkušenosti s výběrem kvalitní krbové vložky do našeho nového domu?

Chvojkaerik

Krbovou vložku musíte vybírat podle jejího výkonu, tedy podle plochy, jakou chcete krbovou vložkou vytápět.

Filips

Takže když mám celkovou podlahovou plochu domu 201 m2, tak jak výkonnou vložku bych měl vybírat?

Chvojkaerik

To už je opravdu větší plocha doporučoval bych alespoň 18 kw, já jsem kupoval podobnou od výrobce www.krby-bef.cz, kooupil jsem si teplovodní krbovou vložku i s výměníkem.