Petr89

Jak sehnat pronájem bytu v Praze?

S partenerkou si chceme najít společné bydlení v Praze, stehuji se tam také kvůli práci. Už tři měsíce se pokoušíme najít pronájem bytu alespon 2+kk, nebo 2+1, ale zatím jsme byli pouze na jedné prohlídce. Nabídka bytů je šíleně předražená a pokud se občas náhodou objeví něco za přijatelnou cenu (tj. do 12 000), tak je to ihned pryč, nebo jsou to odporné holobyty, kde není ani sporák s troubou. Nebo je tam mini ložnice, kam se vejde jen postel a už nic jiného.
Chtěl jsem se proto zeptat jestli něco děláme špatně, kde máme hledat, nebo je situace s bydlením v praze opravdu tak zoufalá?

Odpovědi
Dochy

Praha je na bydlení nejdražší místo v republice, ale občas se něco sehnat dá. Bývá to ale o kompromisech. Zkuste se zamyslet nad tím, zda opravdu potřebujete Prahu. Pokud máte práci či školu oba v nějaké lokalitě, zpravidla bývá dobrý dojezd z obcí kolem Prahy. Můžete najít něco se slušnou dopravou tam kam potřebujete a klidně za poloviční cenu

sesednizkola

No předražená…2+kk s poplatkama počítej tak 15 – 16 tisíc někde na periferii, třeba Stodůlky jsou ideální. Za 12 tisíc včetně poplatků určitě nic neseženeš.

Mariii

Ahoj není to jednoduché sehnat nějaké takové bydlení v Praze jak píšeš co si pročítám různá fóra a diskuze. Tak nejlépe rozhodit site mezi známé a kamarády a pátrat na internetu, třeba se přihlásit i do nějakých diskuzí třeba na Facebooku je toho dost o bydlení kde by se dalo něco sehnat. Jen to chce vytrvat ono se něco najde taky jsme s přítelem sháněli bydlení v Praze ke koupy brali jsme si hypotéku a trvalo nám dobu než jsme sehnali něco co se nám oboum líbilo a nakonec jsme sehnaly byt tady https://www.zi­prealty.cz ale občas to byli nervy. Ale člověk si musí jít za svým a vytrvat, a ono to vyjde.