Efflik

Co dělat, když jsem zapomněla na sčítání lidu?

Co teď? Neodmítám se sečíst, prostě jen jsem každý den odložila online sčítání na následující den, a včera jsem si vzpomněla až když bylo pozdě. Je možné ještě zajít na tu „pobočku“ na poště a tam to opožděně vyplnit?

Úprava: Děkuji za konstruktivní odpovědi. No, právě tady je ten problém, já ten formulář nemám. V místě mého trvalého bydliště nejsem, a tedy žádný komisař za mnou nepřišel.

Nejlepší odpověď
annas

Ráno jsem slyšela ve Studiu 6, že on-line sčítání už nefunguje, ale statistický úřad bude tolerovat asi 2 či 3 dny formuláře vyplněné rukou a odeslané poštou.

Zkuste se zeptat na poště, jen tam se dovíte víc.

Další odpovědi
Emefej

Už nic nevyplňuj a připrav si 10000.

Dochy

Fofrem vyplň tiskopis a odnes na poštu (nebo do schránky) Třeba to ještě vezmou.

Převzal jsem listinný sčítací formulář, avšak (např. ze zdravotních důvodů) jsem ho nestihl odevzdat v termínu (tedy do 11. května 2021). Co mám dělat?
Vyplněný listinný sčítací formulář odešlete co nejdříve zdarma poštou v odpovědní obálce, kterou jste od nás obdrželi, nebo odevzdejte na kterémkoliv kontaktním místě sčítání. Kontaktní místa se nacházejí na vybraných pobočkách České pošty a krajských správách Českého statistického úřadu. Adresy kontaktních míst zjistíte na scitani.cz/kon­taktnimisto.
( https://www.sci­tani.cz/csu/sci­tani2021/faq# )

Arne1

Za blbost se platí. Místo 5 minut ťukání zaplatit 10000 – to se vyplatí.

tomovka

Jak sem psal u podobné otázky, kašli na ty chytráky co tady straší že 10k, si líná, nezopovědná, bububu. Prostě se může stát cokoliv, třeba je člověk dva měsíce někde v přírodě odřízlej od světa, je domluvenej s někým ale ten se na něj vykašle, odkládáš na zítra dokud není moc pozdě atd. Určitě se jim něco podobnýho taky stalo, ale to nikdy nepřiznaj. Já dneska ráno zjistil že sem se ještě nesečet, zved sem zadek a šel na poštu se sčítacím místem a pošťačka neměla vůbec žádnej problém, hodila to po mě, a ještě se zmínila jak jí to těžce nezajímá. A takhle si myslím že to bude ještě pár dní, však sám šéf kterej včera večer strašil ve zprávách říkal včera ráno jak je mu jedno jestli den sem, den tam. A když ne, vono se stejně nic moc nestane, spíš ti jen přijde napomenutí po pár měsících, páč na obci kde řeší nesečtené s tím sami nebudou vědět co dělat. Těch 10k je beztak jen pro případy, že by někdo to sčítání otevřeně bojkotoval a kazil.

Lgee

Bude to stát majlant

da ny

Obvyklé výmluvy pohodlného a nezodpovědného člověka, který ná chuť
stát/obec podpořit finanční, až 10 000 injekcí. :/
Tam a v okolí, kde nyní pobýváte, žádné úřady nejsou? Jistě by Vám poradili,
pomohli, když jste tomu nevěnovala na internetu 10 – 15 minut včas nebo se nepovedlo. Každá pošta měla i formuláře.

nyjono

Můžeš se zkusit zeptat na statistickém ůřadě.

https://www.czso­.cz/csu/czso/4-contacts

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Pokud máš v okolí nějaké známé, zkus se zeptat zda nemají. Jsou lidi co váhali natolik, že pak dostali formuláře a pak stejně to sčítání vyplnili online.

Dochy

Ještě je možnost zkusit nějaké kontaktní místo. Prý by měli být ještě otevřeny. Ale nevím, jestli tam budou schopni či ochotni vydat formuláře.
Kontaktní místa a příp. telefony jsou k nalezení zde
https://scita­ni.cz/csu/sci­tani2021/kontak­tnimista
Možná v ojedinělých případech pomohou, ale neodkládal bych to. Očekával bych že s každým dnem se bude jakákoli ochota snižovat.