Avatar uživatele
Mirdas

Počítáte ovečky ?

Když nemůžete usnout využíváte rady našich předků a v duchu počítáte pomyslné ovečky ?
Kde a jak asi tato rada vznikla a zda jste ji uplatnili, kolik oveček jste nejvíce napočítali ?
Doplňuji:

Znáte podobné " recepty " na spánek ?
_

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, johana 56, gagaga, marci1, Nevíteto?, Nazdar Bazar, carpediem před 3428 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Ovečky nepočítám, takže v nevím, zda funguje.

Domnívám se, že počítání oveček souviselo s tím, že každý člověk je „ovečkou“,, nad níž bdí pastýř, tedy Ježíš a stará se, abychom usnuli. Jakési podobenství.

„V době, kdy žil Pán Ježíš, mnoho chudých lidí – říkalo se jim pastýři – mělo ovce, které každý den vyháněli napastvu. Na každé ovečce jim záleželo, protože to jediné stádo ovcí, které měli, byl často celý jejich majetek.
Když Pán Ježíš vyprávěl podobenství o pastýři a ovečkách, myslel na tyto lidi. Chtěl je ujistit, že Bůh o nich ví a že se o ně stará. Lidé mu věřili, vždyť se také ve svých modlitbách zpívali: „Hospodin je můj pastýř, nicnepostrádám, pase mne na svěžích pastvinách…“. Vždycky, když si uvědomili, že je Bůh má rád a stará se o ně,chtěli být lepší, napravit své hříchy. Pán Ježíš byl jako jeho Otec: pastýř, který bere ovečku na svá ramena a vrátíji mezi ostatní, které jsou s ním.“

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:p0Q-ogUrqPMJ:www.bih­k.cz/reposito­ry/files/KPC/Ka­techeticke-centrum/Nedelni-liturgie/cyklus%2520C/2­4C%2520Podoben­stv%25C3%25AD%2520o%2520­ztracen%25C3%25A­9%2520ove%25C4%258D­ce%2520final.pdf+&cd=3&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ne,nepočítám a přiznám se,že jsem to zkoušela,na mě počet oveček nefunguje.Co mě uspí je knížka,úplně vytuhnu,když čtu pohádku vnučce,kolikrát mám co dělat,abych ji dočetla.Někde jsem četla,že je dobré dát do mléka špetku muškátového oříšku(strouha­ný).Ale nevím,zda to funguje.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Nepočítám. Funguje to?
(Něco bych uvítala, mám problémy s usínáním.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Nepočítám, protože si nedokáži vůbec představit, že by ty „chudinky“ musely chodit přes lávku a bála bych se o ně. 🙂 Poslouchám příjemnou, uklidňující hudbu. 🙂
Povídají si dva:
„Počítáš taky ovečky před spaním ?“
„Ne, já když nemůžu spát, počítám do tří a usnu jak špalek.“
„Jen do tří ?“
„No tak někdy do čtyř… nanejvýš do půl páté.“ 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Krumpáč a lopata. Ani počítat je nemusíš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

počítám pavouky, teda jen nohy.
pak dělím osmi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
uccello

Já počítám, kolik problémů bude další den v práci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Nepočítám, nějak tomu nevěřím a nechce se mi. Spíš věřím meduňce nebo levanduli. Pár receptů a rad přímo od odborníka je tady: http://poradna­.zena.centrum­.cz/porucha-spanku-jak-se-zbavit-nespavosti/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano,nějaké útvary jsem před spaním sčítal,ale byly ovečky bez noh,vypadaly jak obláčky z doutnajicího komínu krematoria,tak jsem povečeřel prášky na spaní,protože jsem ráno vstávál.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek