diplom

Poradíte se slovní úlohou z fyziky ze 6. třídy na téma čas?

mohu poprosit o radu se slovní úlohou z fyziky,Učivo 6 ročníku na téma čas,měření času.

Dobrý den. Mohu poprosit o pomoc zadání a počítání slohové úlohy z fyziky? Vubec nevím jak zapsat a jak vypočítat. Úloha je: 3 děvčata si dala sraz před kinem v 17 h. Blanka přišla o 2 min. dříve. Lucka 9 min. po ní a Radka ještě o dalších 7 min. později. V kolik hodin každá z nich přišla?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Já na nějaká pravidla/kodex prdím – úkol neúkol, ale neschopnost/LENOST byť i jen správně opsat ZADÁNÍ úlohy je do nebe volající! Blbost je jedna věc, ne každému je „shůry dáno“, s tím nemám problém, ale LENOST podporovat nebudu! :(

Další odpovědi
Drap

Potřebuješ jen znát, že hodina má 60 minut a jednoduché sčítání. Určitě to zvládneš, jen se zamyslet. Blanka přišla v 16:58 Lucka po ní
nevím kolik je"í" minut, snad 9/ Lucka by tedy přišla v 17:07 a Radka v 17:14

Kepler

I kdyby zadání bylo korektní (co je to …í min.?) školní úlohy se zde zde neřeší. Přečti si pravidla a kodex.

nyjono

No … co má společného fyzika se sčítáním/odčí­táním minut?

Stačí trochu přemýšlet. Snad víš, že má hodina 60 minut.

zjentek

Zle formulovaná věta- pokud Lucie přišla minutu po Blance, stejně se z věty nedovíme, estli Radka na tu schůzku přišla o šest, anebo o sedm minut později! (;

Hlada

Zadání úlohy je nejasné. Chápu to tak, že Blanka přišla o 2 minuty dřív, než byl stanovený čas a k tomuto času se má přičíst zpozdění Lucky + Radky a í je překlep.
Je s podivem, že se děti ve škole se učí na příkladech neslušného chování.

Mc Merkurion

… podívej se na ručičkový hodinky a hned to pochopíš, pak už to snadno převedeš na čas digitální …