uncle Sam

Začnu volit komunisty?

Myslíte, že začnu volit komunisty, když budu pracovat v továrně za minimální mzdu?

Nejlepší odpověď
orwell

Vol si koho chceš, je to jen a jen tvoje věc. Zatím se ukazuje, že žádné volby nic zásadního nevyřešily. Je to jen odvádění pozornosti a myšlenek a také vytváření klamné představy, že něco můžeme volbami opravdu změnit. Stačí si projít poslední čtvrt století, obzvlášť bohaté a pestré napříč politickým spektrem.

Další odpovědi
Nerevarin

Bez urážky, vol si koho chceš, ale podle mě volit komouše může opravdu jen důchodce, u kterých se to dá ještě tak nějak pochopit, nebo uplný zoufalec. Volit komouše ti nepomůže, pomoct si musíš sám. Ikdyby se dostali k moci a měli obrovský vliv, dost pochybuji o tom, že by nastal socialistický ráj a všichni se měli dobře. Ikdyby zvýšili minimální mzdu, tak možná o pár stovek a to ti stejně moc nepomůže. Řešení je najít si prostě jinou práci která bude lépe placená. Socialismus se položil protože byl velmi těžko udržitelný. Byl to koloběh uměle vytvářených pracovních míst a dotovaných podniků. Ono svým způsobem to nějakou dobu tak nějak fungovalo a ta myšlenka socialismu nebyla špatná. Práce byla, byty byly, hlad nebyl. Ale problém byl, že východní blok prostě ekonomicky nerostl, nestačil vyspělejším zemím a soudruzi tušili, že se to může zhroutit a proto raději převlékli kabát a dnes jsou z nich podnikatelé. A mimochodem to tu ještě stačili po revoluci rozkrást. A ti co nepřevlékli kabát ti slibují maximálně tak nesplnitelé bludy. Neříkám, že je to dnes perfektní. Spousta věcí je špatně a myslím že za socialismu rozhodně nebylo vše špatně. Ale nevracel bych se tam.

Mirdas

Dnes si můžeš zcela svobodně sám vybrat koho chceš volit, takže přestože je to smutné, dokonce i komunisty.
Ovšem zda by tu opět vládli, věř že je volit potom budeš muset!
Za komunistů rozhodně se z platu nenakupovalo více a to i z toho důvodu že nebylo co nakupovat. Dříve se dopoledne například sháněli něco se síťovkou v ruce. Dnes se jezdí během celého dne na nákupy s autem.
O kšeftech typu za dobré maso, něco od zelináře, tam to výměním za náhradní díly z podpůltovky v mototechně, abych se dostal do pořadníku na pračku v elektru jasou doufám nenávratně pryč a to je ten méně závažný důvod proč nemohu volit komunisty.

anonym

Za komunistů jsem si ze svého platu (já 2500, manželka 1800, všechno v čistém, a přídavky na tři děti 660kčs), koupil v osmdesátých letech Š120.Je pravda, že na pultech nebylo moc zboží, tak se ale koupilo to co bylo a bez některých věcí jsem se dokázal obejít (jak bylo ve frontě víc jak pět lidí, tak jsem tam nestál, zrovna tak manželka).
A nemusel jsem tak šetřit na všem jako dnes ( voda laciná, elektrika laciná, doktor zadarmo, léky zadarmo, nebyla hrozba nezaměstnanosti).
Takže si promítní jak se nám lépe žilo a bez stresů.
A že jsme nemohli cestovat?Autem jsem projel půl republiky a vůbec mi nevadilo, že nemohu za hranice.Zkus si dneska toto všechno z minimální mzdy.

jáára

ne!

pusinka50

Proč hned provokovat?
Mimochodem, za mzdu za komunismu jsem si mohla měsíčně dovolit koupit mnohem víc věcí, než za vlády ODS a TOP09.

anonym

Vol si opravdu koho cheš,ale za komančů sis mohl koupit toho více,ale čeho?Vždyť tu zase na pultech nic nebylo,prázdné regály u řezníka,fronty skoro na jakékoliv zboží a to i v tuzexu.
Pokud nechceš pracovat v továrně za minimální mzdu,máš nyní plno možností jak se do společnosti zapojit a vydělat si koruny dle tvých schopností.

talka

Jistě jsi nežil za totáče, kdy se zavíralo za každé „špatné“ slůvko!

anonym

Pro všechny kdo říkají, že byla za socialismu umělá zaměstnanost.
Jaký je rozdíl umělá zaměstnanost a pobírání dávek v nezaměstnanosti nebo sociálních dávek?Kolik práce udělal ten uměle zaměstnaný a kolik práce odvede ten nezaměstnaný co bere tyto dávky?Za komunistů i ti barevní občané museli dělat (i když se třeba opírali o lopaty), ale nekradli v takové míře jako dnes (mimochodem kdo nepracoval nedostal dětské přídavky), tak jak je možné, že dneska jsou naši barevní občané zadarmo živi jen z dětských přídavků.
A viděli jste za komunistů zdevastované domy od těch barevných občanů?Kde byli ty gheta?Proč jsou dneska v každém městě kde žijí tito občanů vybydlené domy?

jirkajirka

Za komunistu jsi viděl každý den cigány a jim podobní lidé jak jezdí po městě s dvoukolákem a sbírají odpadky a vysypávají odpadkové koše. Jezdit a vysypávat popel tak tam se bílý nedostal.Uklízet park atd…Vidíš to dnes ?? Za komunistu že nic nebylo ? Kdo nastavěl rodinné domky na vesnicích. Nebyl stavební materiál ale všichni postavili. Oblečení se také dalo sehnat moderní nebo ušít. Elektronika na tu dobu také dobrá. Hlavně na vše servis na věci .Čekám na náhradní díl na myčku Fagor již 5 týdnu. Stála 16 000 Kč a je stará 5 roku. A ta práce dnes za minimální mzdu je fakt ponižující. Mohu se snažit vzdělávat ale kde tu lépe placenou práci seženu ? Mladý perspaktivní po studiich a jsou na pracáku.