Wareg

Jakou stranu budete volit?

Boj o koryta se blíží, sám jsem zmaten, komu bych měl dát svůj hlas.

Dělal jsem si „test“, kterými názory bych se přiblížil jaké straně a dle výsledků mi vyšlo toto:

http://cs.koho­volit.eu/cz/psp/mat­ch/138535

Osobně první, druhou a třetí stranu už vůbec nepreferuji, tak jsem značně zmatený a rozladěný.
Původně jsem zamýšlel volit Věci veřejné, ale poslední dobou díky článkům v médiích přestávám důvěřovat i jim.

A jak jste na tom vy? Jakou stranu budete volit?

Nejlepší odpověď
rynek878

já,určitě doprava !!!!!!!!!!!!!!!

Další odpovědi
Luss

Ja jsem stale na vazkach, ale stejne jako rynek878. Lepe receno urcite NEBUDU volit doleva – tedy NE KSCM a CSSD, ale pravdepodobne ani ODS. Se zbytkem mam trosku problem. V kazde strane je mi trnem v oku osoba/y, ktere se podle vseho do parlamentu dostanou. Nicmene budu volit nejen podle svych sympatii, ale tak jak si myslim, ze to pomuze cele te zoufale politicke konstalaci. Veci verejne asi volit nebudu. John je clovek, kteremu odjakziva neverim a „krkem i hlavou“ teto strany je on. Takze jsem na tom stejne jako Wareg, zmatena a rozladena, ale volit pujdu.

ReHu

Osobně si myslím, že ODS a TOP nejsou jediní, kdo v ČR kradli (Dodopolasek). A hlavně, kdo neumí, nebo nechce? hospodařit s našimi financemi…
A proč by ti, kteří jsou výdělečně činní. nemohli platit poplatek 30Kč? Nemyslím děti a dúchodce. Ve světě to je běžné. Ne všude, ale často.
A už vůbec nevěřím slibům. Na mateřskou, na nemocenskou, na důchody… Kde brát, když pokladna je prázná.
Když je, nebo aspoň byl ekonomický růst, jak to, že se zvyšoval státní dluh.
A nezapomeňme na to, že politická rozhodnutí mají velmi dlouhou setrvačnost.
Myslím, protože je potřeba podpořit koloběh peněz, že je potřeba podpořit podnikatele a živnostníky, ať již k tvorbě pracovních míst tak k tvorbě všech produktů. A ne jim ztěžovat podmínky, aby bylo zaměstnávání a výroba nevýhodné.
Pokud si lidi vydělají, stejně to utratí a stát pořád profituje z DPH. Když se lidem zvyšují daně atd. lidi mají málo peněz, méně nakupují, točí se méně Kč a stát o Kč přichází.
Je to velkou debatu.
Jsem znechucená ať je tam Petr nebo Pavel. Prostě VŠICHNI kašlou na ČR, myslí na svou kapsu. Nejde jim o prestiž, doufám, že zatím. Je to jestě na generace, než zmizí socialistické myšlení.
Vidím to tak, že lidi myslí zastarale a v socialismu už dávno nejsme.

leonessa

Když by se měl každý zaměřit jen na média, tak bychom nemohli volit nikoho:) Já zatím nejvíce důvěřuji VV a TOP 09, ale kdo ví, jak to je?;)

Dodopolasek

No jsem na tom dost podobně. Obečně se dá říci, že smýšlím spíše pravicově, ale ODS, TOP 09 a podobní jsou spíše pohrobci KSČ i s jejich praktikami a naaopak svými pareformami jakoukoli reformu skoro vylučují. U ČSSD si musím odmyslet její představitele, ale ti maskoti tam jsou proto, že jsou prostě pro „průměrného člověka“. Nad to je třeba se povznést. Zásadně ale souhlasím s tím, že zdarví nesmí být bussines, Alespoň nějaká zařízení musejí být státní i když logicky budou nejslabší v hospodaření, ale nastavví tím laťku což je jediná cesta proti zdravotnickým kartelům. Např. poplatky u lékaře jsou v současné podobě zločinem, protože lékař má léčit a ne vybírat měďáky a účtovat. I když bezmezně souhlasím, že nějak by lidi měli vědět, že to něco stojí. Ale třeba za internet taky neplatím tak, že mi každou hodinu někdo klepe na okno a prosí o desetikačku. Můj dodavatel dostává pololetně na celý půl roka ve zbytku času se věnuje správě sítě, tak ab y vše jelo a fungovalo jak má. Kdyby lítal po lidech a vybíral, tak to klekne.

Taky si myslím, že vyrovnat státní rozpočet nejde výběrem desátek od nízkopříjmových a důchodců. Tomu kdo má 10 000 na měsíc nemůže nikdo sebrat víc jak 10 000, zatímco tomu kdo má milion měsíčně napálit klidně 50% daň a stejně bude hrubě přeplacen. ATD ATD. Rozpočet a kecy o dluzích TOP09 jsou podvod. Lžou a kradou, Kalousek nasekal dluhů víc jak socani před ním a jediný plán na snižování má ČSSD i když i ten je nahouby.

Volte, prosím, rozumem. Já sám vybral s překousnutím některých věcí ČSSD s tím, že jen výrazné vítězství zvýší tlak na snižování deficitu. Ten tlak na kohokoli je pak třeba stupňovat.

standa

Budu volit modré ptáky…, sice se skřípěním zubů, ale každá jiná volba (i směrem napravo) by nahrávala socanům.
Doplňuji:
To cukrar:

na ty perferenční hlasy „od spoda“ jsem zapomněl, určitě zakroužkuji poslední 4 jména

A když jsme u toho ´kroužkování´, tak se mi velmi líbí tento nápad:

  1. v pátek všichni kroužkujme poslední 4 kandidáty (a v tuto chvíli neřeším koho zprava volíte)
  2. v sobotu nechť jsou kroužkování kandidáti na 5.-8. místě od konce

…pokud by se našlo dost lidí (myšleno hodně lidí), kteří by tuto akci provedlo, tak ze všech kandidátek sundáme prvních 8 kandidátů o 8 míst níže 🙂

cukrar

Každý máme svoji pravdu, dluh nenadělal Petr, Pavel, Karel, Jiří, ale celý parlament, senát a úředníci. Daň 50% bohatých nic nevyřeší, je třeba sledovat ekonomové ze všech stran a poslouchat jejich postupy. Tento týden ne ČT2 byli ekonomové z pravice i levice, ale vůbec to nebylo poznat.
Takže já jsem pro pravici, jako Standa pro ODS ale budu škrtat spodní jména!!!
Už nikdy doleva.

BENYTA

Já to raději odlehčím – jeden uživatel napsal /BUBCA,DUDU,om­louvám se zapoměla jsem/ dobrý vtip: Budu volit komunisty,jen ještě nevím,v jaké straně.
A v diskuzi na Novinkách padl skvělý nápad – volte levici,hodně je podpoříte,když dáte alespon dva lístky do jedné obálky!
A budu „kroužkovat“ odspodu!

Ram

Dodopolasek má podle mě pravdu. Jen bych to ještě doplnil o zakroužkování posledních na kandidátce. Když bychom to tak udělali všichni, tak bychom se se známými a zprofanovanými tvářemi v parlamentě nesetkali.

Volit je třeba! Financování vzdělání by měl nést na svých bedrech stát platíme mu na to až dost. Stejně tak na zdravotnictví jde dost. Poplatky ve zdravotnictví, které se nemravně vybírají hlavně od starých a nemocných, kteří se nemohou bránit jsou sprostota. Zbytečnému marodění lidí v produktivním věku se dá zabránit jinak.

Lucimia

Já budu asi volit ODS.