Rokio

Zachoval jsem se v souladu s etiketou, když jsem řekl zdovolením babičce, která šla po levé straně chodníku?

Přes ten chodník šlo v ten moment čtyři lidé vedle sebe naproti mě a nebylo tam možné projít (šli přes celý chodník), tak jsem řekl paní v důchodovém věku, která šla na levé straně cesty zdovolením. Pak uhla a šel jsem dál.

Nebylo mé jednání neomalené? Co jsem měl udělat jinak, abych se zachoval podle etikety?

Odpovědi
led

Pani možno bola rada, že vôbec išla.
Ak sa veľmi neponáhľate a máte priestor ju obísť, je lepšie tak spraviť. Uvedomte si, že ešte žijú (niekoľkí) ľudia, ktorí zažili ľavostrannú „anglickú“ premávku. Zmena z ľavej strany na pravú stranu bola v ČSR uzákonená až v roku 1939.
https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Zavedenie_pra­vostrannej_prem%C3%­A1vky_v_%C4%8Ces­ko-Slovensku

Ak sa ponáhľate, tak sa nezdržujte zbytočnými rečami a obíďte ju.

Rančer

Hodil bych to za hlavu.