arin

Výživné na manželku

Podala jsem žalobu o výživné na nerozvedenou manželku,jelikož nemám na právního zástupce budu se zastupovat sama, musím soudu dodat důkazy např. o tom kolik platím inkaso atp. předem např. poštou nebo jen stačí předložit kopii inkasního lístku při ústním jednání ? (např.u soudu o děti soudkyni stačilo mé ústní podání a nechtěla nic ověřovat listinou)
Mám vůbec šanci uspět ? Starám se o dvě nezl. děti, pobírám pouze rodičovský příspěvek 3800 kč a 1000 kč mi posílal na děti jako výživné. Sám má dle posledního zjištění 795,45 euro (cca.20681 kč hrubého),firemní auto, noutbuk a mobil i pro vlastní užití. Platím 10500 kč inkaso,byla jsem nucena žádat o dávky v hmotné nouzi a hledám si brigádu,on uvádí,že bydlí v nájmu za 7500 kč měsíčně,vybral i společná konta a stavební spoření.
Děkuji předem

Nejlepší odpověď
Čarodějnice

Radši bych se obrátila na advokáta,který je pro lidi v nouzi je zadarmo a má být v každém městě.Zeptejte se na to u sociální pracovnice,kde sí­dlí.

Další odpovědi
anonym

jsou i bezplatne poradenství,zkuste tam zavolat určitě vám poradí
http://www.cak­.cz/scripts/de­tail.php?id=2617

pondělí

jednoduchá rada podejte žádost o rozvod,napíšete sama a zaplatíte 1000,. kč,
které vám může manžel proplatit,
a te´t pozor......::::
tam přednesete,""ŽE ŽIVOTNÍ A KULTURNÍ UROVĚŇ,NENÍ ZÁSADNE STEJNÁ U OBOU MANŽELŮ.PROTO ŽÁDÁTE O PŘIZNÁNÍ VYŽIVOVACÍ POVINOSTI NA SVOU OSOBU"""""""takto to formulujte,můžete sice požádat jen o tuto kouzu a to tím samým sspůsobem,napíšete na papír tuto větu jako žádost,s datema vašema a manžela a podáte na okresní soud příslušný žalovanému.nedá se v tomto případě žádat zpětně,
a přeji dobrou chuť i pořízení

Slávek

Vážená paní,

dle Vašich příjmů a výdajů lze konstatovat, že o výživné na Vaší osobu máte právní nárok od okamžiku, kdy od Vás manžel odešel a po rozvodu ještě tři roky, pokud Vás finančně jednorázově k této věci podle zákona o rodině nevyplatí. Úspěšnost podle Vámi popsaných skutkových okolností je více jak stoprocentní. Bez obav bych podal na manžela žalobu na určení výživného a můžete si být jistá, že toto soudní řízení pro vás skončí velmi pozitivně. Vzory této žaloby jsou volně k nalezení na internetu. Doporučil bych Vám si také k žalobě podat žádost o zproštění soudních poplatků, jímž soud s ohledem na Vaší situaci vyhoví. Pokud však administrativní záležitosti jsou Vám cizí, obraťte se bez váhání na jakoukoliv advokátní kancelář, která se této jednoduché a nenáročné kauzy ujme, neb je to pro ně snadný výdělek. Co se týče vlastního dokazovaní, tak je lepší, když Vaše příjmy a výdaje doložíte k žalobě. Dáte tím prostor soudci k rychlejšímu zvážení a hladšímu rozhodnutí ve vaší věci. Lze také dodatečně doložit při vlastním projednání, ale občas to komplikuje řízení, které se poté musí k potvrzení a ověření některých skutečností uváděných stranami odročit. Vůbec s Vašimi příjmy nechápu, proč jste tak neučinila již dávno, neboť vyživovací povinnost dle zákona o rodině není pouze mezi rodiči a dětmi, ale i mezi manžel a prarodiči, jež lze také žalovat pokud jejich potomek neplní své vyživovací povinnosti.

Přeji co nejvyšší soudně vymoženou částku na výživném.