Avatar uživatele
jejdanajky

Výživné dohodou

Manžel je OSVČ a nechce přistoupit na výživné( 8 000,–Kč) sepsané OFICIÁLNĚ dohodou, protože přiznává nízké příjmy. Zajímá se soud o příjmy manžela, pokud sepíšeme dohodu o výživném? Nebo mám přistoupit na jeho „čestné slovo“ a zažádat až v případě neplacení. Promlčecí lhůta je myslím 3 roky. P.S.Zatím bez problémů platí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kapka před 4783 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
jancacv

proboha žívého nanic nepřistupujte trvajte natom co chcete a nechte si to potvrdit soudem,jinak zapláčete,vim očem píšu,měla sem totiž to samé,a jelikož taky tvrdil jak malé má příjmy tak mi nakonec půlku z výž.co jsme měli domluvený sebrali,a vemte si advokáta jibnak sváma u soudu vymetou,pište si všecko co jste do dětí dala a co otec nad rámec,kroužky poplatky obědy ve škole atd atd at máte něco v ruce,držim palce,manžel musí doložit daně,a i tak když víte kolik má budou to hrotit jako že mu to přepočítaj atd,jak říkám advokáta aby vás nezahnali do kouta tak jako mě,nenechte se zastrašit a pokud se vám soudce bude zdát zaujatej vůči vám hned to řekněte stím že je zaujatý a že chcete jinýho soudce a nebo pak se odvolejte výš máte pak daleko větší šanci se domoct těch8tis.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kapka

U OSVČ je to s výpočtem alimentů trochu složitější. Pokud manžel hraje na to, že má malý zisk, mělo by mu to teoreticky být málo platné. Soud by mu měl vypočítat alimenty z částky, kterou by si byl schopen vydělat, pokud by se nechal zaměstnat ve svém oboru.
Tak mluví teorie, která se vyučuje ve škole. Jak to chodí v praxi, to tvrdit nemohu. Doporučuji se na to ještě u právníka informovat, moji radu berte jako určité vodítko.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek