Pokročilý

Výživné na děti

Dobrý den,byla mi stanovena vyživovací povinnost na dvě děti celkem 2800,-Kč/měs. z teoretického platu dle nabídky z ÚP cca 15000-18000,-Kč hrubého.Za rok 2009 z důvodu krize byl plat pouze 8900,- až 9800,-Kč/měs,ale v lednu se plat zvíšil na 13424,-Kč. Z důvodu dlouhodobě nízkého příjmu jsem podal návrh na snížení výživného.Býlalá manželka nijak dodnes nekomunikuje a děti mám pouze dle soudu,každé úterý,čtvrtek a sudé víkendy.Dětem zabezpečuji vše od oblečení,léků,zábavy i stravy.Platím 6500,-Kč podnájem,cca 1200,-Kč dopravu do zaměstnání a i v tomto případě nedosahuji na životní minimum.O víkendech s nimi navíc jezdím přes 30km k prarodičům,které by jinak od rozvodu nevyděli.Náklady na děti se pohybují kolem 3000-5000,-Kč měsičně a na dopravu s dětmi 500,-Kč,které platím z úspor stejně jako víživné za celý předchozí rok.Jaké možnosti mám a do jaké míry mohu snížit víživné,když se snimi pravidelně stýkám a starám se o ně i o vše kolem nich?Mohu uplatňovat i náklady spojené s dopravou a péčí o děti? Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Rozhodně podejte návrh na úpravu (snížení) výživného, do kterého uveďte všechny výše uvedené okolnosti (připojte důkazy - stačí kopie dokladů nebo návrhy svědectví) a připojte své příjmy za poslední 3 roky.

Je na soudci, jak posoudí vaše další výdaje (vedle výživného) které jste prokazatelně vynaložil na potřeby dětí.

Z vlastní zkušenosti jsem se setkal s oběma typy názorů:
a) výživné soud stanoví podle ´tabulkových´ předpokladů (výše příjmů, počet vyživovaných osob, věk dětí) a již nezohledňuje, že otec vynakládá další prostředky, které mohou mít charakter ´náhradního´ výživného (nákupy sportovní výzbroje a výstroje, náklady na společnou dovolenou, dárky k narozeninám, k vánocům ap. ...)

b) výživné soud stanoví spravedlivě i s ohledem na příslib otce, že se s dětmi stýká a investuje do jejich ´potřeb´ relativně velké částky

Takže závěr, nelze zobecnit zda např. ´náklady spojené s dopravou dětí´ lze započíst do výživného..., opravdu bude záležet jak soudce pochopí váš zájem se s dětmi stýkat a kromě jiného i financovat jejich potřeby.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.