Lavazza

Jak podat návrh na výživné?

Jak mám podat návrh na výživné na mě s manželem už spolu 20 měsíců nežijem čekáme spolu druhou dceru v lednu se má narodit a každý mi radí že si mám podat návrh na výživné na mě jelikož ještě nejsme rozvedení a jdu zase na mateřskou.Na internetu se mi to nedaří najít tak sem se chtěla zeptat zda má některá nějakou zkušenost s těmato návrhama tak jestli by mi mohla nějak poradit.Moc děkuji

Odpovědi
standa

Nejprve trocha teorie:
Výživné mezi manžely (nerozvedenými) předchází všem ostatním typům výživného. Pokud bude osoba oprávněná nárokovat po někom výživné, vždy to v prvním případě bude manžel(ka). Teprve pokud ten nebude schopen vzhledem ke svým možnostem, schopnostem a majetkovým poměrům výživné hradit, je možné obrátit se na další povinné (rozvedený manžel, rodiče, děti, ostatní příbuzní).

Takže neváhejte a žalobu*) podejte k okresnímu soudu v místě bydliště manžela. U tohoto typu žaloby jste osvobozena od soudního poplatku.

*) text žaloby napište volným způsobem, zaměřte se jen na fakta (nejlépe taková, která lze dokázat buď písemnými důkazy nebo svědeckými výpovědmi), navrhněte důkazní prostředky. Vyhněte se formulacím o svých pocitech ap.

btw: zvažte zda by současně s touto žalobou neměl být podán návrh na rozvod…, ale to už bych doporučoval návštěvu advokáta, který by měl pomoci s formulací návrhu

Attack-design

To je vtip? 20 měsíců spolu nejste ale čekáte druhou dceru? hmmm zajímavé