Jak podat návrh na výživné?

Jak mám podat návrh na výživné na mě s manželem už spolu 20 měsíců nežijem čekáme spolu druhou dceru v lednu se má narodit a každý mi radí že si mám podat návrh na výživné na mě jelikož ještě nejsme rozvedení a jdu zase na mateřskou.Na internetu se mi to nedaří najít tak sem se chtěla zeptat zda má některá nějakou zkušenost s těmato návrhama tak jestli by mi mohla nějak poradit.Moc děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Nejprve trocha teorie:
Výživné mezi manžely (nerozvedenými) předchází všem ostatním typům výživného. Pokud bude osoba oprávněná nárokovat po někom výživné, vždy to v prvním případě bude manžel(ka). Teprve pokud ten nebude schopen vzhledem ke svým možnostem, schopnostem a majetkovým poměrům výživné hradit, je možné obrátit se na další povinné (rozvedený manžel, rodiče, děti, ostatní příbuzní).

Takže neváhejte a žalobu*) podejte k okresnímu soudu v místě bydliště manžela. U tohoto typu žaloby jste osvobozena od soudního poplatku.

*) text žaloby napište volným způsobem, zaměřte se jen na fakta (nejlépe taková, která lze dokázat buď písemnými důkazy nebo svědeckými výpovědmi), navrhněte důkazní prostředky. Vyhněte se formulacím o svých pocitech ap.

btw: zvažte zda by současně s touto žalobou neměl být podán návrh na rozvod..., ale to už bych doporučoval návštěvu advokáta, který by měl pomoci s formulací návrhu

Pokročilý

To je vtip? 20 měsíců spolu nejste ale čekáte druhou dceru? hmmm zajímavé

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.