Niikii

Výběr SŠ-gymnázium

Dobrý den,asi se vám bude zdát moje otázka dost hloupá,ale věřte mi,že na vaše názory dost dám.K věci..můj problém je že chodím do deváté třídy a teď si musíme vybrat kam půjdem na SŠ popřípadě učňáky,gymnázi­a..Problém je v tom,že nevím kam mám jít.Z českého jazyka mám 1–2,dějepis 1,chemie 2,angličtina 1,francouzština 1,..atd jsem na 1–2 a hrozí mi trojka z přírodopisu­.Nejhorší je,že mi nejde matematika..máme hodně přísnou učitelku,ale vychází mi 3–4 a učitelka mi dá 4 ☹ Je to strašný strašák na vysvědčení,ale bohužel s tím nic nenadělám..Mám,ale pochvalu za aktivitu a vzornou přípravu na vyučování.A v tom je problém-chci jít na gymnázium,protože se ráda učím,a chci jít na vysokou zaměřenou na jazyky,takže gymnázium by bylo ideální,ale sráží mi ego ta matematika a já se pořád nemohu rozhodnout jestli si mám dát přihlášku na ten gympl..a co když mě vemou(protože je málo žáků) mám/nemám jít? ☹ Omlouvám se,že je to tak dlouhé,ale nešlo to zkrátit.Děkuji

Doplňuji:
A nejsou přijímačky,takže se na známky asi kouká ☹

Odpovědi
Michal Kole

Některé školy na známky nekoukají, ale při přijímačkách dají test od firmy Scio, který lépe ukáže co umíš. takže bych zkusil gympl, kde tyto testy dělají.

MajaIS

Ahojky Nikii, tak s touto věcí mám nedávnou zkušenost. Když jsem si já dávala přihlášku na gympl, měla jsem z matiky v pololetí trojku, a oni brali do průměru 1,6 – pak tam byli ještě tři trojky z jiných předmětů, takže mě vzali na druhé kole a to tak tak :))No ale já jsem jim to místo nevzala, taky mě baví jazyky a zvolili jsme radši školu se zaměřením… Tak nevím, jak budeš postupovat ty, Niikii, ale neboj se…Koukni se na website (webové stránky) toho gymnázia, mrkni na kritéria pro přijetí a tam to důležité budeš mít vypsané. Tak se drž a papa

Terryle

Ahoj, já bych si tu přihlášku dala. Průměr bys neměla mít tak hrozný a škola pozná, že máš špatnou známku jen v jednom předmětu, kterej ti prostě nejde. Zkus to, skoro nic za to nedáš…