hurvínek187

Gymnázium nebo zdravotnická škola? Když bych v budoucnu chtěla studovat farmacii

V budoucnu bych chtěla studovat farmacii jsem v 8. třídě a pomalu se rozhoduju kam jít na střední školu ? Gymnázium nebo zdravotní škola? Ve škole mám jako jediná samé jedničky a jezdím na soutěže takže bych se na obojí nejspíš dostala.

Nejlepší odpověď
annas

Gymnázium poskytuje všeobecné vzdělání, je to vlastně příprava pro studium na vysoké škole. Připraví proto lépe k přijímacím zkouškám na VŠ, protože ty se skládají v rozsahu učiva gymnázia.

Osobně bych volila gymnázium.

Další odpovědi
ivzez

Určitě gymnázium.
Čtyři roky jsou dlouhá doba, během níž můžeš svůj záměr
ještě změnit (třeba i několikrát). Pokud bys chtěla po maturitě
studovat jiný obor, musela bys vedle přípravy na maturitu
doplnit předměty, které na odborné škole nebyly nebo se probíraly
v menším rozsahu na úroveň gymnázia.

Chceš-li na VŠ, připraví tě pro všechny obory nejlépe gymnázium.

kick882

Gympl, nebo zdrav. lyceum (já mám to druhý :) )