Aerie

Voda vs neslazený čaj

Je známo, že denně máme vypít několko litrů čisté vody. Je možnou alternativou pít neslazený ovocný čaj? Voda mi nejede, fakt jen když je velká žízeň a takhle připravený kvalitní ovocný čaj, mňamka. To dokážu vypít litry denně.

Nejlepší odpověď
anonym

Proč ne, taky piju čaj. Akorát jej obměnuji, ovocný, zelený aj. Do příjmu tekutin se počítá třeba i polévka.

Další odpovědi
mosoj

Bez problémů i černý čaj. On ten ovocný není nic dobrého. Jsou to sušená jablka s aroma a aroma je organická chemie. Nevěř tomu že ovocný čaj je z toho co ja napsané na obalu.

V nemocnicích se nepije nic jiného než slazený nebo neslazený černý čaj.
Osobně piji doma také jen čaj a občas jedno pivo jako iontový nápoj.

Vůbec nejlepší je zelený čaj.

Deli

Zkus si tu vodu ochutit pár kapkami citronu nebo pomeranče, po tom určitě nepřibereš, bude Ti chutnat a ještě doplníš vitamíny.

Funna

Každá „ochucená“ tekutina obsahuje nějaké přísady…takže pokud chceš pít čaj na litry, zaměř se na to, co obsahuje a zjisti si, jak tě může ovlivnit…píšeš kvalitní ovocný čaj…to je jako co??…domácí, nebo z obchodu…já tu mám jeden obchodový před sebou ovocný-višňový…po přečtění si složení mi na něm nic závadného nepřipadá, ale když čtu dál je tam napsané „osoby trpící vysokým krevním tlakem by se měli vyvarovat nadměrné konzumaci“…a většina ovocných čajů obsahuje nějako léčivku-drogu…takže závěrem – VODA JE PROSTĚ VODA, TOU NIC NEZKAZÍŠ .-)

terry

Není pravda, že denně máme vypít několko litrů čisté vody.
Do pitného ražimu se počítá čistá voda, ale třeba i voda v polévce, šťáva z ovoce apod.
Černý čaj není moc vhodný, neb obsahuje tein. Vhodnější je např. zelený. Stejně tak není vhoddná káva, protože je močopudná a ani alkohol. Jakýkoliv, protože také organismus dehydratuje.
A k té vodě. Není čistá voda jako čistá voda.Znám lidi, které voda z kohoutku, chlorovaná, v žaludku tlačí. A balená voda také není v dnešní době často optimální. Jde o velký byznys.

http://www.szu­.cz/tema/zivot­ni-prostredi/pitny-rezim

Conchus

Variant, nikoliv alternativ, je hodně. Já např. variantně piji již řadu let velkopopovický ležák a jsem velmi spokojený, chutná mi.