Avatar uživatele
quentos

Existují činnosti, k jejichž vykonávání používáte zásadně svou nedominantní ruku? Máte tušení, proč tomu tak je?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, EKSOT123 před 1240 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Justin1

Nedominantní rukou si dávám do pusy jídlo, které jím rukou, abych přitom mohl dominantní rukou dělat něco jiného. Při používání vidličky a nože držím v nedominantní ruce nůž, protože s vidličkou se lépe trefuji do pusy, když ji mám v dominantní ruce.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Jako pravák používám výhradně levou ruku k držení telefonu. Proč? To netuším.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kajoch

Zásadně nedominantní levou rukou si zásadně podepírám sem tam bradu u svého noťase.
Vím, kvůli myši.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Já nemohu dost dobře odpovědět, páč jsem samovolně začínal psát levou a přeučili mě. Tak teď mám i další činnosti pomotané – třeba nožem krájím pravou, a to i když mám v levé vidličku. (Přitom lžíci držím v levé, a třeba kladívko v pravé.) Hokejku a všechno nářadí držím dole (dál od těla) pravou a zajímavé je, že většina praváků drží naopak nářadí dole levou, přestože na levou jsou v tom případě o dost větší požadavky, jak se zdá.

A k otázce – třeba při pletí záhonu, pokud není třeba přidržovat kulturní rostlinky, tak pleju vyváženě oběma naráz.

Upravil/a: EKSOT123

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Saatana

Jsem pravák, ale masturbovat umím pouze levou rukou. Absolutně nevim proč, ale jsem s tím ok..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Houstička

Masturbuji levou rukou.

před 1200 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
EKSOT123

K té ntb myši, sice ji nemám, používám k ovládání kurzoru tu plošku přímo na ntb (libovolnou rukou), stejně jako píšu oběma na klávesnici.

před 1218 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Justin1

Kepler: Taky držím telefon v levé (nedominantní) ruce. Důvod je stejný, jako když jím rukou. Na držení telefonu nedominantní ruka stačí. Chci mít možnost dominantní rukou dělat něco jiného.

před 1240 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Teď mi docvaklo, že jsem si ten zvyk vypěstoval proto, že v pravé ruce byla průpiska, se kterou jsem si dělal poznámky

před 1240 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

Justin1: S tím příborem to mám taky tak.

před 1240 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek