jirka F

Co všechno jde udělat pro dobrý spánek?

Poprvé píší do nočních odpovědí nemůžu vůbec zabrat a tak se chci nočních možná i brzkých ranních ptáčat zeptat co mám dělat pro to abych lépe zabíral a není třeba dnes úplněk?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Asi jde jen o nahodilý stav, to se někdy přihodí každému. Nemá cenu to řešit. Pokud jde ale o dlouhodobější záležitost, doporučuji navštívít lékaře.

Jinak NEDOPORUČUJI prášky na spaní, HODNĚ lidí včetně mě má po jejich užití (což o to, ony fungují celkem slušně, zvláště při vyšší dávce) druhý den „na levačku“ (malátnost, neefektivita, přibržděnost atd.).

Zkus něco „přírodního“ – jednu, max. 2 dvanáctky (ne víc nebo budeš v noci courat s pískem – budit se!!), snížit teplotu jestli máš klimošku, existují i bylinky podporující spánek. Na někoho zabírají, na mě leda tak koncentrovaný odvar z makovic. :(

Další odpovědi
Rokio

Pořídit si kvalitní matraci, spát v dobře větrané místnosti, kde není horko, odstrant květiny z ložnice, nejíst těsně před spaním, ani necvičit před spánkem, nebral si mobil do postele atd.

V krajním případě pomůžou hypnotika předepsána od lékaře.

Matiselis

Ahoj, z krátkodobého hlediska (aby zrovna tato noc „vyšla“) nevím, ale z toho dlouhodobého se vyplatí podívat na tyto odkazy:
https://www.he­althline.com/nu­trition/17-tips-to-sleep-better
https://www.vys­pise.cz/article/cz/ji­dlo-pred-spanim
https://www.bu­lletproof.com/sle­ep/sleep-hacks/the-top-6-ways-to-improve-your-sleep-using-food/

Dále bych vyzkoušel nějaké pomůcky typu anatomický polštář. Sám ho mám, ale se spánkem jsem nikdy neměl problém, takže nemohu příliš posoudit jeho přínos. Údajně ale pomáhá…

Ametyst

Mám špatnou zkušenost s kofeinovými nápoji: nedávno jsem také nemohla zabrat, bylo už přes půlnoc, a potom jsem zjistila, že jsem pozdě odpoledne pila Colu. Že ta bude ten důvod nespavosti. Jako řidič jsem neměla moc na výběr. Pro usnutí spolehlivě zabírá černé pardubické pivo Porter 19. Specialita. Také meduňkový čaj je výborný. Po něm usnutí i v poledne. Snad nejsou všichni tak citliví na kofein a jiné stimulanty, jako já.

L.G.

Šéfe, to chce pustit do hry chemii a netýrat se, fyzickou schránku necháváme na zemi podle všeho, tedy prý s jednou historickou vyjímkou, to ale nechme stranou, takže držet sveřepě tu životosprávu tak trochu pozbývá smyslu, ale třeba ne kdo ví.. zkrátka to tělo tak trochu přelstít, procházka před spaním je možná fajn, ale to se mně osobně fakt nechce, o příčinách nic nepíšete, ale většinou za tím stojí spurná hlava, asi by bylo vyjma chemie dobrý se neučit, ani nic nečíst, prostě nic, co by tu mozkovou aktivitu povzbuzovalo, kafe, cola, redbull úplně vončo není, ale na druhou stranu o zas tak extrémní stimulanty nejde, počítat ovečky to Vám určo leze nejpozději u 658mé na nervy, vyklidnit se nějakým hypnotickým cvičením či relaxační hudbou, to také není vhodné koníček pro obtěžkanou mysl čelící panickým závěrům ohledně náročnosti dne po probdělé noci, nestane se samozřejmě nic extrémního, akorát je ten den i při nenáročných činnostech dost nepříjemnej, nástrahou je však další noc, guma se napíná, ne že by snad hned praskla, ale po tom napnutí se do výchozí polohy špatně vrací, takže i když jste unavený opravdu dost, tak se hlava opět může postavit na štorc 👎,on se z toho zdánlivě nenapadného problému může stát problém nápadný s cyklicitou, která pak už vůbec není srandovní, organismus už samotná první probdělá noc přepíná do nastavení, které ho jednak vysiluje a hlavně poškozuje, protože regenerace neproběhla a abyste odchodil ten „den po té“ Vaši integritu vyjde dost draho, motor musí do otáček a je to třeba jako v tom autě, jak dlouho to ten motor může vydržet, taková forma opotřebení organismu ten život samotný stopro neprodlouží, za chvíli je z toho solidní depka, kdy končíte uvězněn v bludných kruzích, to už je řeč samozřejmě o nestandardní variantě, většinou po dnu či dvou je po všem, nicméně jak říkám, stát se může…aby tohle moje pojednání mělo punc praxe, tak tedy odžito na vlastní kůži, dilema, jestli si vzít či nevzít prášek mně na misce vah jako dilema nepřijde, zkoumat příbalový leták je snad až na Neurol trošku zbytečný, kdyby byl takto ověnčen hamburger z MC, tak to asi taky nejspíš nevyjde na krásné hodnoty s minimem dopadů na životosprávu, pozn.já si ho stejně dám i tak😁, a že bych třeba odmítl rajský plyn před operací, no tak to bohužel sorryjako… 🍀… Když byste se odhodlal k tomu prášku, Dormicum je prostě pecka v každém ohledu, dávky jsou konstantní a dávky netřeba zvyšovat, určitá rezistence po čase nastane, to je jasný, ale nikterak ďábelská, finančně Vás to taky nezruinuje, pro případné oponenty doplnění, nejsem tvář značky a už vůbec ne představitel ani distributor výrobce, jen ten, kdo první noc nemohl usnout 😉.

Pollon

Chladná místnost
Zatemňovací závěsy nebo rolety
Hodinu před spánkem nepoužívat mobil, tablet a další elektroniku, která vyzařuje modré světlo
Nepít večer kávu, čaj
Teplá sprcha

Vercule

Já jsem se spánkem bojovala moc. A dlouho jsem hledala a zkoušela, co by mi mohlo pomoct a narazila jsem na přírodní bylinnou směs od topvet. A ta mi teda pomohla maximálně. Za mě můžu jen doporučit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lurenka

No, ono je hlavně potřeba, aby správně fungoval metabolismus. A k tomu je potřeba, aby správně fungovala střeva. Pak se vše ustálí a únava bude pryč…

Honzin8

Ahoj, já jsem měl problém se spánkem, protože jsem byl nějak ve stresu. Není to tvůj problém? Ten stres opravdu hodně spánek ovlivňuje. Já jsem začal brát tento doplněk stravy https://www.hou­bicky.eu/house­nice-cinska-cordyceps-sinensis-120-kapsli/. Po něm jsem v pohodě a spánek super.

GabulkaA

Ahoj, to by mě teda zajímalo… Můj spánek nestojí na nic :/ Bohužel. Právě hledám, co by pomohlo zlepšit jeho kvalitu, ale zatím teda nevím. Máš tip?

Sabulak

Ahoj, podívej se na to https://www.be­autybio.cz. Mají tam přírodní šťávy. Na ten spánek jsou super. Chybí ti nějaký vitamín…