Avatar uživatele
Miroslavst

Černá káva a černý čaj

Prý je čaj škodlivější než-li černá káva. Je to pravda?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, BEAES před 5150 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mojitek

Zalezi na tom JAKA KAVA a JAKY CAJ – jsou tam dost podstatne rozdily.Mimochodem videl jsem hodinovy dokument na toto tema,a dle studii se zadna skodlivost nekona… Ale je pravda,ze kava trosku dehydruje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Řekl bych všeho s mírou ale pravdou je že káva na rozdíl od čaje dehydruje.U čajů je možnost zvolit k pití zelené čaje nebo tzv.bílé čaje které nejsou fermentované.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Gorouš

Káva neškodí skoro nijak, zatímco černý čaj způsobuje zácpu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Nevím o škodlivosti nic konkrétního jen to ,že obsah učinných látek včetně kofeinu je silnější u čaje.Káva je v našich končinách víc použivaná jako společenské pití,každé má jistě své.Jednoznačně, ano čaj nebo ano káva je škodlivější nevím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

osobně si myslím že škodlivější je káva protože dehydruje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Není škodlivější ve smyslu, že by nějak hůře působil na organismus, ale je teoreticky návykovější.
Obsahuje thein, což je látka téměř stejná jako kofein. Thein ale působí pomaleji a pomaleji se také rozkládá, proto na něj může vsniknout závislost snáz než na kofein.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SinceX

černý čaj se může při pořádném vylouhování používat jako „droga“, alespoň jsem to takhle četl na netu..:)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To moc neresim,hlavne ze mi to chutna.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
JitkaS.

NO to nevím,ale každopádně oboje mám moc ráda, kávičku piju pouze 100% Arabicu, buď jako presso kupuji od Amway za 145Kč 250g nebo instantní Arabicu tahle káva je teda trošku dražší ale vážně si na ni pochutnám je hodně silná a úplně stačí kávová lžička do hrnečku 160Kč za 100g a čaj mám ráda černý a taky od Amway ten je nejlepší jaký jsem kdy za sáčkových čajů pila.Pokud někdo chcete tuto kávu či čaj ochutnat ráda vám ho pošlu poštou – poštovné zdarma 🙂 Kupuji vždycky balení po 4ks,takže doma nějaké mám.Hezký den přeje Jitka S. sklenickovajitka@seznam.cz

před 5096 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek