Zlatý

Černá káva a černý čaj

Prý je čaj škodlivější než-li černá káva. Je to pravda?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zalezi na tom JAKA KAVA a JAKY CAJ - jsou tam dost podstatne rozdily.Mimochodem videl jsem hodinovy dokument na toto tema,a dle studii se zadna skodlivost nekona... Ale je pravda,ze kava trosku dehydruje.

Další odpovědi:

Zlatý

Řekl bych všeho s mírou ale pravdou je že káva na rozdíl od čaje dehydruje.U čajů je možnost zvolit k pití zelené čaje nebo tzv.bílé čaje které nejsou fermentované.

Pokročilý

Káva neškodí skoro nijak, zatímco černý čaj způsobuje zácpu.

Stříbrný

Nevím o škodlivosti nic konkrétního jen to ,že obsah učinných látek včetně kofeinu je silnější u čaje.Káva je v našich končinách víc použivaná jako společenské pití,každé má jistě své.Jednoznačně, ano čaj nebo ano káva je škodlivější nevím.

Zlatý

osobně si myslím že škodlivější je káva protože dehydruje.

Stříbrný

Není škodlivější ve smyslu, že by nějak hůře působil na organismus, ale je teoreticky návykovější.
Obsahuje thein, což je látka téměř stejná jako kofein. Thein ale působí pomaleji a pomaleji se také rozkládá, proto na něj může vsniknout závislost snáz než na kofein.

Bronzový

černý čaj se může při pořádném vylouhování používat jako "droga", alespoň jsem to takhle četl na netu..:)

To moc neresim,hlavne ze mi to chutna.

Diskuze k otázce

JitkaS.

NO to nevím,ale každopádně oboje mám moc ráda, kávičku piju pouze 100% Arabicu, buď jako presso kupuji od Amway za 145Kč 250g nebo instantní Arabicu tahle káva je teda trošku dražší ale vážně si na ni pochutnám je hodně silná a úplně stačí kávová lžička do hrnečku 160Kč za 100g a čaj mám ráda černý a taky od Amway ten je nejlepší jaký jsem kdy za sáčkových čajů pila.Pokud někdo chcete tuto kávu či čaj ochutnat ráda vám ho pošlu poštou - poštovné zdarma :-) Kupuji vždycky balení po 4ks,takže doma nějaké mám.Hezký den přeje Jitka S. sklenickovajitka@seznam.cz

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1606
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1279
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.