pepe88

Pít, či nepít chlorovanou vodu z kohoutku?

Nejlepší odpověď
Arne1

Když není po ruce pivo ani rum, tak co se dá dělat.

Další odpovědi
Kepler

Proč nepít? K tomu je určena. Kromě nekontaminovaných podzemních vod je to jediná nezávadná voda, kterou máme k dispozici. Podle normy může být zbytkový obsah chlóru max. 0,3 mg/l, což je miliprd, ale většinou je 0. Při chlorování se chlór přeměňuje na chloridy a jeho jediným úkolem je snížení obsahu mikroorganismů pod bezpečnou mez. Pro desinfekci vody jsou ale používány i jiné způsoby. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pitn%C3%A1_vo­da

briketka10

Piji jen vodu z kohoutku. U nás je, jako kojenecká.

Máme vodu drahou, ale dobrou. Minerálky ani sirupy
mi nechutnají. JIndy si vyrobím domácí smoothie a
tam patří trochu pitné vody 😁

Mc Merkurion

… vodu pijou žáby, my pijeme rum …

… Arne, ještě zbejvá víno …

ivzez

Samozřejmě pít. Obsah chlóru není tak vysoký,
aby mohl působit nějaké problémy. Má-li z něj přesto
někdo obavy, stačí vodu nechat chvíli odstát.
_______

Doplňuji:
Kohoutková voda je stále bezpečnější než kupovaná
balená voda, u níž člověk nikdy neví, za jakých podmínek
byla skladována.
Z různých rozborů vychází kohoutková voda lépe.

dr.luha

Plynný chlor vytváří ve vodě rakovinotvorné látky. V dnešní době se snad už nepoužívá. Sloučeniny jsou víceméně neškodné.

Šidlo

ja sa už rok našej vode vyhýbam – smrdí po vajciach, často je kalná a príliš chlórová a mám z nej reflux, ktorý po minerálke nemám

strácam dôveru v bratislavské vodárne a miestne trubky......

nyjono

Stačí pít týden vodu čištěnou kvalitním filtrem a rozdíl poznáš.
Velmi často je markantní.
Co se týče kohoutkové vody, nejde jen po chlor.
Vygooglíš toho spoustu.
Doporučuji také pročíst knížku Josepha M. Price. M. D., Srdeční choroby cholesterol, chlor.

Kryšpín

Jak kde někde je vynikající, někde trochu problém, soused pije jenom balenou má názor je v umělé hmotě, musí se natočit, převést, skladovat občas v teple na rampě uskladnit a.p., poté draze zakoupit a přesto jsem spokojen.

anonym

Já třeba jako malá vyrostla v horách a pila jsem vodu s velikým obsahem železa 😁 a jsem tu stále a v dobrém stavu. Nikdy jsem nebyla nemocná. Vodu z kohoutku piju běžně…samotnou, nebo se šťávou 😉