Lenka111

Věneček v tanečních..

Zdravím Vás,

Chtěl bych se jen zeptat, jak vůbec probíhá takový věneček v tanečních. Letos jsem začal chodit a nějak si věneček nedokážu představit. Předem díky
Doplňuji:
Ano toto jsem se již dočetl, ale jak to chodíme s kytkami a kapesníčky? :)

Nejlepší odpověď
brillant

Přijde spousta lidí, rodiče, prarodiče, kamarádi. Nejdřív bude slavnostní nástup(kterej už byste asi měli nacvičovat), pak budete normálně tančit nejdřív jen účastníci kurzu, postupně se přidaj všichni návštěvníci. Předáte si s tanečníma partnerama dárky a zatancujete děkovné tance, bude tam určitě i ukázka tanců od profesionálních tanečníků. Pak zřejmě bude taneční soutěž a volba nejlepšího tanečního páru kurzu. Nebude chybět děkovačka(asis­tentům, tanečnímu mistrovi, kapele…).
http://zpoved­nice.cz/detail­.php?statusik=582773
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=v%C4%9B­ne%C4%8Dek+v+ta­ne%C4%8Dn%C3%AD­ch&sourceid=o­pera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Další odpovědi
anonym

Za mých mladých let taneční mistr účastníky kurzu upozornil, co si mají nachystat. Pokud by to ten Váš zapomněl udělat, tak se ho jednoduše zeptej. Není ostuda se zeptat, ostuda je mlčet a tápat a potom se dopustit nějakého trapasu.

Lenka H.

To hodně záleží na krajových zvyklostech.

  • Je hlavně o dost delší, než běžná lekce, mnohdy dlouhé jako „dospělácký“ ples.
  • Očekává se, že budete mít slavnostnější oblečení (i když u kluků s tom asi moc rozdíl není, to je spíš věc holek). Já měla něco na způsob bílých svatebních, které máma upravila. Naštěstí bez obruče 🙂
  • U nás alespoň jsme předem dostali seznam tanců a měli jsme si domluvit kdo s kým kdy půjde na jaký, aby se to alespoň trochu prostřídalo a netancovali spolu pořád stejné páry.
  • Při tancích jsme klukům dávaly malé kapesníčky na klopu saka, já je teda měla koupené se jménem, ale máma je prý ještě vyšívala ručně.
  • Od kluků jsme naopak dostávaly kytky a drobné dárky – to jsme si většinou domluvili předem.
  • Několik tanců taky bylo pro doprovod, takže s tátou a bráchou, ke konci už chodili tancovat všichni, kdo chtěli.

Celkově to byla moc fajn akce, na prváku ve střední jsme se cítili hodně dospěle a ráda na věneček vzpomínám. Jen tedy pro některé slečny to bylo náročnější, když nejsou zvyklé na podpatky a najednou v nich mají třeba 6 hodin tancovat, ale to se podá ;)