Ninjísek

Myslíte, že má Ukrajina šanci vstoupit do EU?

Nejlepší odpověď
Drap

Šanci určitě má. Je to zájem EU, stejně tak jak zájem Ruska je uchovat si ji v oblasti svého vlivu. Pokud by však k tomu mělo dojít v dohledné době, tak by teprve Ukrajina poznala co je to bída.

Další odpovědi
petra15

Proboha---to snad ne ? Nestras mne ! Bud rada, ze mame hlidane hranice s „vychodem“. Ale jinak by samozrejme byli vyuziti, poznali by opravdove otroctvi…
Firmy by se stehovaly z Cech tam, kde jim muzou platit jen zlomek evropskeho platu. Tvuj tatka by prisel o praci, atd.

anonym

Časem? – určitě…
Jestli bude EU ještě existovat…
😉

marci1

V současnosti určitě ne. Někde jsem četla, že by to EU stálo až 500 mld euro.

anonym

mají na tom ekonomický zájem, díky rozvojovým fondům EU by si ukrajinská infrastruktura polepšila o mnohamiliardove investice … Není to však v zájmu ruska a já se obávám že má v oblasti příliš velký vliv než aby dovolilo nechat stuaci tak daleko.

Pro stávající členy EU by však vstup Ukrajiny do unie nejspíš ještě velmi dlouho představoval jen další zátěž pod kterou se EU už teď pěkně prohýbá…

MK44

Momentálně má Ukrajina největší šanci na občanskou válku a na to, aby se stala zdrojem napětí mezi Ruskem a Západem.
EU má svých starostí dost a přijímáním nějakých 45 milionů občanů Ukrajiny nebo poloviny z nich po jejím rozdělení si k jejich řešení nepomůže. Myslím, že otázka rozšiřování EU má na delší čas odklad.

pajusss

Štefan Füle stále proklamuje, že dveře EU jsou jí otevřené. Pravděpodobnost tu je zejména proto, že přistoupení země do Unie je čistě politické rozhodnutí.

Irisa

Šanci má… pokud ji ovšem Rusko pustí, což, myslím, nebude tak jednoduché :D

Vojta24

rusko je připraveno nahnat svoje tanky kamkoliv kde by snad hrozilo přiblížení západu ke svým hranicím. Proto jim tak záleží na tom aby ukrajina zůstala ve sféře ruského vlivu. Sice si možná myslíš že o sobě mají rozhodovat ukrajinci, ale buďme realisté, pokud nebude Rusko souhlasit ukrajinci nemohou nic.