Anka1597

Kolik šatů je potřeba mít do tanečních?

A také jaké délky (koktejlky, plesovky,…? Předem děkuji za odpovědi. 🙂
Doplňuji:
Doma již mám jedny (koktejlky), které nebyly zrovna nejlevnější. Pak si hodlám koupit tak max. dvoje (také koktejlky), ale za rozumnou. No a po mamince mám jedny dlouhé (ale nejsou plesové), ve kterých můžu dělat tak akorát malé krůčky, takže asi ještě nějaké plesovky, nebo dlouhé šaty, ve kterých lze tančit.

Nejlepší odpověď
anonym

Za mých „mladých let“ to bývaly alespoň troje. Nosily se tehdy jenom krátké, tak to bylo v pohodě – všechny byly společenské a hezčí musely být na půlkolonu a hodně pěkné na kolonu.
Takže na normální taneční stačí koktejlky, ale na půlkolonu a kolonu by měly být asi plesovky.
Některé holky to odtančily v jedněch šatech a jedna spolužačka měla šaty šestery. Takže to taky bylo o tom, jak maminky dbaly na to, aby dcerunky v tanečních vypadaly šik, nebo o tom, jak byla která rodina zámožná.
Dcera do tanečních chodit odmítla, tak netuším, jak je to dnes.

Další odpovědi
Lucijej

Na prodloužené je vhodnější mít dlouhé šaty, nemusí být plesové (my měli dvě prodloužené), pak jsme měli jednu hodinu ve stylu country, pak jednu karnevalovou a jednu civilní. Jinak je šikovné si pořídit samostatné sukně a halenky a různě to střídat. A na závěrečný věneček jsme si půjčovaly decentní bílé svatební šaty.

Amie

V prvé řadě záleží na tom kolik jich máš doma – Na obyčejnou hodinu ti stačí i sukně a hezká halenka nebo tričko, co se hodí do společnosti. plus bych doporučovala na každou prodlouženou a závěrečnou nějaké hezké a které si vezmeš jednou.
Z vlastní zkušenosti ti doporučuju spíše delší (pod kolena) nebo lehce krátké (ale ne příliš, pak to vypadá jak do baletu, jako jedny moje). Pokud máte stolování v tanečních rozhodně delší sukne. šaty jsou nepohodlné a krátné při sezení nic moc.
A počet? záleží zda je chceš kupovat, máš doma. Já osobně jsem vše měla šité. Až na dva kousky to však byla předělávbky starých šatů z maminčina dětství popřípadě kousky ulovený po známých – většinou šlo jen o zkrácení, nebo odstranění nějakých přebytečností (rukávy, mašle…).

Takže záleží hlavně kolik si můžeš dovolit investovat. Samostatné šití stojí dost. Korzet mi stál 500 + 500 látka. Díky těmto předělávkách jsem měla snad na každou hodinu něco jiného. Ale pokud nebudeš mít něco jiného – doporučuji měnit alespoň ob nějaké hodiny. Pokud budeš mít dvakrát po sobě stejné je to víc vidět, než při střídání.
Doplňuji:
Jinak pokud si budeš něco půjčovat v půjčově, mrkni se nejdříve na Aukro – mamka mi tam sehnala svatební šaty za necelou 1 000 a vypadají nádherně. Jinak se vyhni šatům, co mají dsukni z těch obručí. vypadá to luxusně ale prakticky ti to je na dvě věci. Kámoška si v nich nemohla ani pořádně sednout. A vyhni se i vlečkám. Mohla bys pak padat.

hanulka11

Když jsem chodila do tanečních měla jsem na každou hodinu jiné šaty /třeba stačilo změnit doplněk/- šily jsme je s mamkou doma . Na věneček jsem měla šaty dlouhé tak je to i dneska . Jednou jsem měla sukni a halenku to si pamatuji, ale nějak jsem se líp cítila v šatech – přeci jen… při tanci halenka ze sukně vylézala -ale každý jsme jiný.
V dnešní době je móda tak prima, že si vezmeš klidně letní pěkné pestré šaty – ne ale žádné elastické/ to nevypadá pěkně /.a ty potom užiješ k běžnému nošení . Halenky se dneska koupí krásné stačí vkusná sukně a máš zase změnu . Není třeba investovat nějaké velké částky . Třeba i nějaká kamarádka, která chodila loni by ti šaty půjčila .

Ella

nosí se krátké i dlouhé společenské šaty, podle toho co ty sama máš ráda, co máš doma, pokud budete tancovat nějakou latinu, tak spíš kratší, ale zase ne mini, přece jenom stále je to společenská akce… záleží taky kolik do toho chceš investovat a jak to rodiče dovolí investovat :) kamarádka měla kolem osmi šatů a ty střídala… ale to je trošku extrém :) ovšem nemohla jsem si stěžovat – na každý maturák potom jsme neměly problém s výběrem :D

jinak na prodlouženou jsou asi vhodnější delší šaty a na věneček se nosí bílé a dlouhé až na zem :) trochu svatební… i když teď už se najdou holky, co kašlou i na to, ale pár let zpátky si každá holčina, která nechtěla být na ostudu půjčila dlouhé bílé šaty na věneček… :)

terry

Není jich ani tolik potřeba. Dobré jsou šaty, které využiješ i jinde.
Dlouhé na prodlouženou a závěrečný večer.
Dobré jsou také 2 – 3 sukně a pár halenek, ketré lze různě kombinovat. A ty i více využiješ později.