Kepler

Už jste někdy sami vymysleli vtípek?

Nebo jste si aspoň mysleli, že jste ho vymysleli? Říká se, že vtip nikdy nemá známého autora. A přesto se pořád objevují nové. Mně teď s notným zpožděním napadl jeden v souvislosti se zjentkovou otázkou o vyzouvajících se botách:
„Fusekle mu smrděly tak strašně, že se mu samovolně vyzouvaly botasky!“

Odpovědi
Rokio

Několik vtipů jsem vymyslel. Mám je ve své složce v rodinném PC.

Zde uvádím pár příkladů:

  1. Kdo mi řekne, že jsem cholerik, dostane pár facek.
  2. Které ponožky nemůže nikdo obléknout? Ty, které má někdo na sobě.
  3. Víte, co je nejrychlejší? Světlo a naštvaný Mc Merkurion.
  4. Jaký je rozdíl mezi ocelí a kulturistou? Kulturista je ještě o něco tvrdší.
  5. Kolik je hodin? Strašně moc a pořád se vyrábějí.

aliendrone

To jsem zkoušel mnohokrát (vymyslet) a BEZ ÚSPĚCHU, tedy pokud máš na mysli DOBRÉ vtípky. (nic překvapivého, nejsem tvůrčí typ) Na druhou stranu se mi je daří produkovat tak nějak samovolně. Zejména takové ty bestiálně nevhodné, urážlivé, trapné apod. :(

Zvláštní je přímá úměra – čím závažnější a významnější událost/příle­žitost, tím nevhodnější a trapnější „vtípek“ se mi NECHTÍC povede. Mé účasti na pohřbech či svatbách (pokud mám pronést řeč) se oprávněně bojí veškeré příbuzenstvo. Věř mi, že NEBYLO mým zájmem na pohřbu mé drahé mutti, aby se zúčastnění dusili smíchem, usilovně jsem se snažil o OPAK. Bohužel jsem NECHTÍC vypotil pár dvojsmyslů (které jak naschvál byly celkem trefné) a z události povšechně smutné jsem udělal frašku. Dokonce i moje starší starší obracela oči v sloup (a to už je co říci!), mladší starší málem omdévala.

Jinak si vtípky obvykle bezostyšně kradu od jiných, nadanějších a vtipnějších. To mi jde DOST dobře. ;) :D :D

Kajoch

Já ne a nikdy jsem autora žádného vtipu ani nepotkal.

EKSOT123

Několik málo, většinou náhodně, nebo šlo o vylepšení stávajícího vtipu. Také jsou v životě různé veselé situace, které lze rozebrat, najít jádro a vyrobit zevšeobecněný vtip. Ale jsou lidé, kteří jich vymysleli hodně. Hlavně autoři aforismů. Trochu jsem o tom přemýšlel a některé typy vtipů (na homonyma a pod) lze plánovitě vymýšlet za pomoci přemýšlení a hledání. Ale pokud chce člověk jít na trh jen s těmi, co mají „grády“ a filipa, tak je to asi fuška.

Pavel Vokáč

Wargaming může za vyhynutí dinosaurů. Byli moc OP, takže je WG nerfnul a dnes jsou z nich ptáci.

Pavel Vokáč

Wargaming může za vyhynutí dinosaurů. Byli moc OP, takže je WG nerfnul a dnes jsou z nich ptáci.

Pavel Vokáč

Nevím, proč se to napsalo do diskuse, prosím mods o smazání.