hapiky

Kdo a proč si nemusí pamatovat nic z toho, co řekl?

Nejlepší odpověď
annas

Kdo – sklerotik, nemocný člověk, někdo, kdo má problémy, něco ho trápí, zaměřuje se na něco jiného, další nepovažuje informaci za podstatnou, nevěří ji , nepochopil, zachytil informaci jen jako zvukovou kulisu, získává tolik informací, že je třídí a ukládá jen to, co považuje za důležité atd.

Ještě např. zapomínání urychlují deprese, stres, špatný spánek, horečka, nebo když člověk paměť netrénuje. Někdo zapomíná záměrně, aby nemusel třeba splnit to, co slíbil. Přece sliby jsou chyby …

Časté je, že ve stáří si člověk pamatuje víc z minulosti, současnost mu nějak uniká – poruchy pamět, stárnoucí paměť, netrénuje ji atd.

Je také rozdíl mezi pamětí vybavovací – mám na jazyku a pamětí „běžnou“ – to, co jsem slyšel. Pamět krátkodobá, středně dlouhá či dlouhodobá. Třeba u školáků se uplatňuje často paměť krátkodobá, protože se učí zpaměti, bez spojení s tím, co už slyšeli, neupevňují si vazby atd.

Proč – částečné vyplývá z toho, co jsem napsala výš. Člověk paměť netrénuje, nesoustředí se. Tak strava ovlivňuje paměť.

Chcete-li znáte názor odborníka, pročtěte si odkaz
http://www.ip­sen.cz/informa­ce-pro-sirokou-verejnost/poruchy-pameti

„Jsme tím, co si pamatujeme. Bez paměti mizíme, přestáváme existovat, naše minulost je vymazána a přece věnujeme paměti jen málo pozornosti, kromě případů kdy nás opustí. Děláme strašně málo k jejímu procvičení, živení, posilování a ochraně.“ Mark Twain

Další odpovědi
marci1

Člověk, který mluví pravdu. 🙂 Lhář si to, co řekl, pamatovat musí.
„Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl.“
Gilbert Keith Chesterton

Lamalam

Politik v předvolební kampani.

Mc Merkurion

… a to musím? a všechno? to jsem netušil >>> takže odteď si budu všechno, co řeknu psát či nahrávat, abych na to někdy nezapomněl …

… kdybych mohl, dal bych marci nominaci >>> opravdu správná a výstižná odpověď (přestože je stručná) …

pusinka50

Krom toho, co již bylo řečené?: Profesionální bavič, klaun v cirkuse, člověk který vypráví vtipy. Špatný řemeslník, který špatně odhadl situaci a špatně provedl opravu…

Šidlo

riadne vychcaný manipulátor, ktorý každému hovorí to, čo sa jemu hodí do krámu

skúsený politik pokojne povie vyhlásenie, potom ho poprie, potom poprie to druhé, potom poprie úplne všetko.....a vždy mu to dosť ľudí zožerie…

marci1: keď už ste taká múdra, kam zaradíte osobný názor – k pravde či ku lži? kam zaradíte výroky, ktoré v súčasnosti nie je možné potvrdiť ani vvvrátiť? kam zaradíte ideológie, ktoré ľudia príjmajú na základe životných skúsenost?
https://www.ak­tuality.sk/cla­nok/393008/cim-ste-chudobnejsi-tym-ste-vnimavejsi/

sýty hladnému neverí = kto z nich teda klame?

ivzez

Pravdomluvný člověk (nemusí si pamatovat, co si vymyslel)
a politik (ať řekne, co řekne, vždycky ho budou lidé znovu volit).