Gestas

Neznáte nějaké politické vtipy z první republiky?

Nejlepší odpověď
Kepler

Údajně z doby hospodářské krize: potkají se dva známí.
„Nazdar, co děláš?“
„Ho…!“
„Kde na to bereš materiál?“

Další odpovědi
annas

Neznám, ale našla jsem na netu z časopisu TRN.
http://wess.blog­.cz/1203/par-vtipu-z-prvni-republiky

" Byl jste již někdy v konkursu?

  • Zaplať Pánbůh, to jsem ještě nebyl.
  • No a insolventní jste také ještě nebyl?
  • Ani insolventní jsem ještě nikdy nebyl.
  • Řekněte mi tedy člověče, z čeho jste vlastně živ?"

--
Ti mladí…

" Nikdy nevstoupíš do stejné řeky dvakrát …. ale to neplatí o exkrementu…"

marci1

Našla jsem: 🙂
Mezinárodní konference

Konference v Paříži, při níž jsou přítomni zástupci Francie, Itálie, Německa a Československa.
Grandi: „Dnes se mi zdálo, že jsem přikryl celou Evropu černou košilí.“
Zástupce Německa: „Mně se zdálo, že k tomu přišel Hitler a přikryl košili velkou helmou.“
Zástupce Francie: „A mně se zdálo, že k tomu přišel kohout, roztáhl křídla a přikryl jimi všecko.“
Beneš (přichází): „O čem mluvíte?“
Všichni: „Co se nám v noci zdálo.“
Beneš: „I jó! Mně se o tom taky zdálo, že k tomu přišel český lev, sežral kohouta, vydělal se do helmy a utřel se černou košilí.“

(anekdota ze 30. let)

http://www.dva­catestoleti.e­u/antologie-lidove-slovesnosti/

kungfista

Za protektorátu v rámci poněmčování se při změně jména přestal platit na úřadě poplatek.
Příjde tam chlápek a povídá: „Já bych si chtěl změnit jméno.“
„Zehr gut, a jak se jmenujete?“
„Adolf Srala“
„Ano, to je dehonestující. Das ist ja eklhaft! A jak se chcete jmenovat?“
„Srala Jan!“

led

Poznám.
Vtipy z prvej republiky sú bez problému prenositeľné do súčasnosti. Ľahko si ho môžte pomýliť s dnešným (technologicky zmodernizovaným), ale stále aktuálnym…