jitunka

Ukončení pracovního poměru…

Chtěla bych se zeptat jak je to s ukončením pracovního poměru ze strany zaměstnance.V pří­padě chtěného odchodu zaměstnance třeba ze dne na den a zaměstnavatel nesouhlasí s výpovědí dohodou a požaduje 2měsíční výpovědní lhůtu, jakou možnost má zaměstnanec aby mohl odejít? A jak to má udělat?. M

Nejlepší odpověď
Lucijej

Výpoveď ze dne na den je možná pouze ve zkušební době. Potom už je nutné dodržet výpovědní lhůtu.

Další odpovědi
Deli

Jitunko, musíte dodržet podmínky Vaší pracovní smlouvy. Jak by Vám bylo, kdyby se Vás jen tak bez důvodu chtěl ze dne na den zbavit zaměstnavatel? To by se Vám asi nelíbilo. Proto Vás chrání výpovědní lhůta. A chrání i zaměstnavatele. Kde mi má ze dne na den vycucnout nového zaměstnance? Výpovědní lhůta je právě na to, aby měl čas nového zaměstnance najít a zaškolit.
Jediná možnost by byla, kdyby Vám zaměstnavatel dlužil delší dobu výplatu. Pak můžete rozvázat pr.poměr okamžitě a ještě by jste dostala 2 nebo 3 platy.
Nezbývá tedy než výpovědní lhůtu dodržet. A že spěcháte jinam? No, myslím, že i nový zaměstnavatel to pochopí, pokud o Vás tolik stojí. Aspoň bude mít jakousi záruku, že až dostanete ještě lepší nabídku, nesbalíte se mu během hodiny, ale své závazky vůči němu dodržíte.

Vseznalek88

Pokud nejsi ve zkušební době, pak je výpovědní lhůta 2 měsíce a počítá se od konce měsíce ve kterém jsi podala výpověď.
Takže pokud podáš výpověď dnes tak 1.9. již můžeš nastoupit na nové místo.
Případně si můžeš vybrat dovolenou a již během této dovolené nastoupit do nového zaměstnání ( mít 2 hlavní pracovní poměry lze).

Úplně nejlepší je domluvit se se zaměstnavatelem. V dnešní době, kdy zaměstanavtel hradí zaměstnanci nemocenskou ze svého ti dá každý rád výpověď dohodou.......

arygnoc

zmluva má 2 zmluvné strany.
Jedna i druhá má v nej stanovené povinnosti a práva.
Tie treba dodržiavať, pokiaľ tak činí jedna strana, je KOREKTNÉ, aby ich dodržiavala i strana druhá.
Inak môžu rozhodovať súdy.

Predpokladám, že ste u zamestnávateľa dlhšie, preto je od Vás SLUŠNOSŤ (ale i povinnosť v duchu zmluvy, ktorú ste podpísala – a teda s ňou súhlasila) si záväzky splniť (výpovednú lehotu).

Sůwa

Souhlas s >deli<, jen bych pochybovala, že pokud zaměstnavatel dluží výplatu, byl by ochoten vyplatit ještě další 2 – 3, zejména když bude pracovní poměr ukončen okamžitě.