maza75

Ukončení pracovního poměru dohodou

Je pravda, že rozvedená zaměstnankyně, která má ve své péči nezletilé dítě může dát výpověď z PP dohodou (protože je práce časově náročná a nemůže se řádě starat o dítě) nemusí čekat na uplynutí výpovědní doby?
Doplňuji:
Ano, samozřejmě…pokud se zaměstnanec a zaměstnavatel dohodnou, končí PP sjednaným dnem. Ale pokud se obě strany nedohodnou…existuje u rozvedených samoživitelek nějaká výjimka?

Nejlepší odpověď
brillant

Dohodnou-li se zaměstnavatel a zaměstnanec na rozvázání pracovního poměru, končí pracovní poměr sjednaným dnem.
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx

Další odpovědi
anonym

Právo nezná něco takového jako je dohoda, pokud jde o jednostranný akt. Zaměstnankyně může tedy podat VÝPOVĚĎ a dohodnout se se zaměstnavatelem na ukončení pracovního poměru k určité datu, nebo uzavře se zaměstnavatelem DOHODU, že k určitému datu bude pracovní poměr ukončen.
Nemyslím si, že v případě, kdy se jedná o samoživitelku pečující o nezletilé dítě bude s ukončením pracovního poměru zaměstnavatel dělat problémy. Zkus se na něj přímo obrátit.

lola

Pokud tě nepustí,jdi na nechopenku. Doktorce to vyvsětli a za kafe tě nechá doma klidně měsíc!

enaiqe

výpověď dohodou neexistuje. buď výpověď s výpovědní lhůtou, nebo vzájemná dohoda – tedy ukončení pracovního poměru dohodou. doporučila bych se možná ještě zkusit domluvit na úpravě pracovního poměru z důvodu péče o dítě – § 241, odst. 2 zákoník práce