Miroslavst

Trestnost trestného činu?

Podle trestního zákona je účast na sebevraždě trestným činem.
Takže pokud se zasebevraždím, to mě ještě zavřou?

Nejlepší odpověď
anonym

no určitě do rakve,na výstavu už to nebude

Další odpovědi
kapka

http://pravni­radce.ihned.cz/c4-10066260-44431410-F00000_detail-k-trestnym-cinum-proti-zivotu-a-zdravi-v-novem-trestnim-zakoniku
Je to myšleno tak, že pokud někomu pomáháte nebo ho navádíte k sebevraždě, je to trestný čin. Pokud zasebevraždíte sebe nebo se o to pokusíte, tak to trestný čin není. Je to v odkazu.

A tady ještě otázka od Toruka. V Anglii je prý pokus o sebevraždu trestný.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-jeden-trestny-cin-u-nejz-se-tresta-pokus-ale-ne-spachani

mojitek

ano,a dostanete trest smrti

ladyhawke

jo. Za blbost. A pokud to tedy náhodou přežiješ, není to sebevražda a i kdyby byl pokus o ni trestný, nesplňuje základní znaky trestného činu, tedy je to vágní blaf a stejně by to bylo pro Chocholouška…

BIGFOOT

MIROSLAVSTE,ALE VÍŠ VOTOM,ŽE PO SEBEVRAŽDĚ EXISTUJE ŽIVOT NA DUCHOVNÍ ÚROVNI? BIGFOOT