Daja777

Obvinění z trestného činu lopeže vs překvalifikování na přečin krádeže?

Jak myslíte že by mohlo dopadnout rozhodnutí soudu,kdy jeden muž byl odsouzen na 3 léta za krádež řetízku jedné paní,přičemž paní neustále mění výpověd a muž se k činu doznal ale uvedl že se stal jinak než uvedla ona a proti rozsudku se odvolal?
Doplňuji:
Obviněný paní vzal řetízek,ale paní nijak neohrožoval,nezbil ani nic podobného,jenže vzhledem k tomu že paní si vymyslela hystorku o údajném násilí soud obviněného soudí dle její výpovědi,tedy dle zákona o loupežném přepadení.

Nejlepší odpověď
anonym

Lépe pro obviněného.

U trestného činu krádeže není (nebo alespoň nebyla) stanovena spodní hranice trestu. Loupežné přepadení má nejnižší hranici trestu dva roky. Nepleť si trestný čin a přečin. Bližší informace o sazbách a kvalifikace jednotlivých činů najdeš na www.justice.cz

Další odpovědi
huxa

Stejně jako v předchozím rozhodnutí.

dle toho, čeho na tři léta, jestli jen podmínka, nebo rovnou vězení, podmínka by dle mého byla úměrná, ale jestli tu paní jeden muž při tom bůhvíjak nedomlátil či neohrozil na životě, dal bych maximálně 1 rok, ale neznám vedlejší okolnosti, jako je, jestli už někdy spáchal přestupek, jaký, jestli už neni v podmínce, …

Daja777

Ano,obviněný skončil na vazbě vzhledem k údajnému možnému ovlivnování svědkyně a následně byl přijat do věznice.