fik414

Jak se trestný čin neoprávněného užívání cizí věci liší od trestného činu krádeže?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Zákon č. 40/2009Sb.

§207 „Neoprávněné užívání cizí věci“ je, když si pachatel věc bez souhlasu majitele zapůjčí, nehodlá si ji nechat, nebo ji prodat atd. Zmocní se ji pouze dočasně.

§205 „Krádež“ je, když se pachatel zmocní cizí věci proto, aby si ji nechal, nebo ji prodal atd.

Další odpovědi
Kepler

Příklad: opilec z hospody sedne na první nezamčené kolo, které uvidí, přijede dom a práskne s ním do příkopu. Dál už nic. Kdyby to kolo našli u něj doma, pak už je to krádež. Asi to není přesné a právník by to definoval líp, ale tak nějak to chápu já.

quentos

Už se to tu řešilo, používejte místní vyhledávání.
A pokud jde o domácí úkol, tak ty se tu neřeší vůbec.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/4-jak-se-lisi-trestny-cin-neopravnene-uzivani-cizi-veci-l-od-trestneho-cinu-kradeze

ivzez

Copak to není jasné z názvu?

Neoprávněné užívání cizí věci znamená, že někdo
neoprávněně užívá cizí věc. A krádež je krádež…