Bronzový

Tancování na plese

Zravím. Zítra pravděpodobně ztrapním sebe a hlavně svou přítelkyni na fakultním plese tím, že neumím vůbec tančit, hrozně jí pošlapu a tak. Tak se chci podívat, jak se tancují alespoň ty základní tance a dostat do sebe aspoň základní krok, abych nebyl tak nedotčenej :).
Ale můj problém je: Jaké společenské tance se převážně vyskytují na plesech, na který se mám podívat?
Děkuju za odpověď!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tancuj s ní jen na pomalý ploužáky, tam žádný kroky umět nemusíš ;o) jenom dobře poslouchej muziku a nech se vést rytmem a přítelkyní :o) Já tancovat taky vůůůbec neumím, nezvládla jsem ani základní čtverec na valčík, ale ploužák uplouhám bez újmy mého sebevědomí nebo nohou partnera, a to je co říct :o)
Jinak se nejčastěji asi z klasických tanců tančí valčík nebo polka, ale pokud to vůbec neumíš, tak to asi nemá smysl - za den se to asi naučit nedá, pokud nejsi super talent... :)
Prostě řekni svý slečně, že budete chodit jen na ploužáky, a je :o)

Další odpovědi:

Zlatý

Já bych z toho velkou vědu nedělala, prostě si zatančíš co zvládneš a jestli máš chu´t mrkni se zde do odkazu http://www.tance.cz/…

Bronzový

Zkus youtube.com

Zlatý

na plesech je tak nahuštěno, že se stejně nedá pořádně tancovat, tak ti stačí dva základní tance. ploužák - lehce v jakém si rytmu hudby pohybovat boky a opatrně pohybovat - šourat nohy po parketu - nelze tak pošlapat parnerku. Naopak při milém a řádném objetí dotek nohou taky není naškodu.
Druhý tanec je něco rychlého kdy jeden skotačí proti druhému v rychlém rytmu a bez nějakého výájemného držení. V praxi to vypadá jakoby tanečníci dostali padoucnici.
Z další tanců - valčík je pohoda stejně jako valc - jeden je rychlejší, a staší vykročit pravou nohou a potom to nějak do dalších taktů za točení došlapat levou a pravou. Polka je rychlejší - poskakování po parketu. Foxtrot se za noc nenaučíš, čača je jako když otíráš bláto z bot a na další tance stejně nedojde. Vem prostě přítelkyni do baru a tam plánujte společný výlet na Velikonoce

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1800
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.