Heduinka

Mohu být na plesu bez bot?

S několika kamarády a kamarádkami chceme jít na ples, ale nemám vhodné společenské boty protože ty které jsem měla v tanečních jsem dala sestřence a už jsou zničené. Bude to jediný ples v roce na který půjdu a nechce se mně kvůli tomu kupovat nové boty. Už jsem několikrát viděla v novinách že když holku tlačily plesové boty tak se zula a byla jen v punčochách. Myslíte že by bylo přípustné abych přišla do kulturáku v kozačkách, v šatně se zula, kozačky nechala v šatně s bundou a na plese bych hned od začátku chodila a tancovala bosa v silonkách? Že si zničím silonky nevadí. Mohu si to dovolit?

Nejlepší odpověď
anonym

Slecno, ja jsem z vas na mrtvici. ! Jake mate cislo bot ? A jakou barvu satu mate ? A kdy na ten ples jdete ? Prisaham , ze vam nejake poslu , jestli chcete. Zdarma.
Napiste mi sem do diskuze. Ja mam 38 a bot mam plnou satnu. Poslu zdarma. Stejne po 2 letech vymenuji cely satnik.
Pisu sem , ale pokud mate zajem , napisi vam na mail.

  • iv-

Další odpovědi
Alesh

??? 🙂

Možnosti:

  1. půjč si někde u kamarádky
  2. tancuj v nějakých netanečních botách
  3. zkrátka si boty i tak kup, však je využiješ i někdy jindy

fcoop

Napadlo tě,že je dost reálné, šlápnout třeba na rozbitou sklenici?
Nebo do nějakého eklhaftu?
Ples je ples,že?
Radši v pohorkách,než bo­sa.

dudu

Na maškarní určitě.

hanulka11

Můžeš,ale tak ve 4h ráno.

beer

Neznám, jak to u vás chodí a jek to bereš. Možná budeš hvězda bálu, možná tě zdrbnou ))
Z těchto důvodů bych raději neriskoval a šneky (boty) třeba vypůjčil, vo nic přece nejde )
Jiná by byla situace kdybyste se, vaše parta domluvili, že všichni bez bot !! Zazáříte.

venkovan

V silonkách ne – moc kloužou a je to o úraz.
Za další může být i zima od nohou být celý večer bos – občas se musí i tam, kde je z hygienických důvodů dlažba.
Nicméně – záleží jak honosný to bude ples. Pokud celkem normální, proč se neobléknout tak, aby k oblečení byly kozačky či podobné boty in. Vždyť dneska se do celkem běžného divadla také chodí víc ve sportovně společenském oblečení než v ryze společenském. Leckdy i neotrhané džíny jsou dnes v divadle přijatelné.
Moc bych to neřešil – hlavně ať je pohoda.

led

…aj bosá, aj obutá
aj oblečená, aj vyzlečená
doneste aj dar, aj nedar…
no takto môžte len na plas k princovi z rozprávky
menší trapas je na plese vychádzková obuv než byť bosá. Vo výnimočnom prípade môžte miesto plesovej róby prísť oblečená v smokingu, košeli s motýlikom, nohaviciach a lesklých polobotkách.
V prípade menej honosného plesu (myslivecký ples) nohavice, dámske sako, blúzka (nie tričko), polobotky.

lukas.zmizik

ja myslim ze v tesku se daji sehnat boty skoro za cenu vstupenky na ples… a treba nejake budou v tombole

btw: ja bych pak prosil o zaslani tech sjetych silonek, pouzivam je na fotak, udelaj mi z obycejneho svetla krasne difuzni

Natee

Pokud Ti nebudou vadit zkoumavé a překvapené pohledy ostatních.. =)

tatanka

Ne!!!!!

Damiana

To je vtip? Do společnosti raději nechoď, pokud neuznáváš pravidla etikety, která se na dané akci mají dodržovat. Takoví exoti pouze kazí a shazují událost pro ty, kteří se na ni těší a bonton znají. Stejně jako trapní džínaři v divadle. Bosá choď na koupališti.

Heduinka

Děkuji za nabídku darování bot, ale ten ples už je dnes od 20 hod. je to Myslivecký ples. Už jsme se domlouvali před týdnem že půjdeme ale s botami jsem to nějak neřešila, nechtělo se mně je kupovat nové i proto že budou vánoce, kupovala jsem nějaké dárky a měla jsem větší vydání. Odkládala jsem to že to nějak dopadne, kámoška která by mně botky na ples půjčila také jde s námi tak je potřebuje. Mám světle modré šaty dlouhé ke kolenům. Půjdu v kozačkách a až přijdu do kulturáku tak se rozhodnu jestli zůstanu v kozačkách nebo jestli je zuji a budu bosa v silonkách. Děkuji za vaše názory.

anonym

Tak to uz opravdu nestacime. 🙂
Hezky vecer. -iv-