larios22

Strach a box

Mám strach na každém tréninku v boxu že se mi stane vážnější zranění, zlomený nos atd.. asi tam nemám co dělat že?.
Doplňuji:
Zlomený nos bude pak křivý nebo rovný ?

Nejlepší odpověď
Hamon

Po třetím zlomení nosu tě strach přejde. Vím co říkám. Bohužel, na to třetí zatím čekám :)
Jen klid, je to normální pud sebezáchovy, nenech se tím odradit. Nebo můžeš zkusit jiný sport, co třeba karate nebo aikido?
Doplňuji:
Já ho mám křivý do dvou směrů, ale znatelné je to v podstatě jen když po něm přejedu prstem. A nejedna slečna tvrdila, že je to sexy (popřípadě tvrďácké nebo chlapácké) :)

Další odpovědi
zzzzz

Také bych doporučila aikido.
Doplňuji:
Já mám zlomený po autonehodě a mám ho rovný, vůbec to nejde poznat, ale někomu zůstane křivý. To nemá cenu dělat sport, který je ti nepříjemný, najdi si něco kam se budeš těšit, vždyť přece sportujeme pro radost.

Drap

Respekt ano, ale strach při tomto druhu sportu není dobrý pomocník.

Lorrien

Na tréninku se Ti to stát nemůže, trenér má za Tebe zodpovědnost. Stává se roztržené obočí, ale když si je zamažeš vazelínou, i tomu se můžeš do jisté míry vyhnout. Prvotní strach je normální. Jestli už děláš box delší dobu a stále máš strach– buď si ten nos nech rovnou zlomit a nebo se na to vykašli. Kontaktní sport bez kontaktu budeš těžko provozovat. :)

arygnoc

tieto obavy/strachy som riešil jednoducho – pestoval/pestujem som nekontaktné športy (volejbal, stolný tenis, tenis, curling, šachy, mariáš), ale i tam je možnosť úrazu.

všetko má ten svoj adrenalín.

mojitek

Při jakemkoliv sportu se ti muze stat zraneni a samozrejme box neni vyjimka.A jak jsem uz predtim psal- treba fotbal,hokej atd jsou mnohem nebezpecnejsi sporty co se zraneni tyce.Ale pokud mas tak enormni strach ze zlomenyho nosu,tak se na box radsi vykasli,to by proste nefungovalo. Proste pokud uz predem pocitas,ze budes vecne bit od soupere tak to neni skutecne neni dobry zaklad pro tebe. Nebo zmen trenera..

mojitek

Arygnoc : šachy a mariáš je naozaj „šport“ ? :DD