luciii133

Ahoj, chtěla bych se zeptat na něco o boxu. Jaké jsou zde výhody a nevýhody a kam chodit na kvalitní kurz??? :D

Odpovědi
mojitek

Ahoj,výhody/ne­výhody-to se nedá takhle popsat.Výhoda-budeš v dobré kondici a nebudeš se v určitý míře na ulici tolik bát . Vzhledem k tomu že holčičí box(teda pokud nejde o vrcholovou formu kde ty rány jsou už o něčem jiném) ,tak nějakých modřin se bát nemusíš. Jsou mnohem nebezpečnější sporty: fotbal,rugby atd. Přihlaš se na kurz a uvidíš jestli ti to sedne nebo ne.Neboj se toho.

Dragoun69

Lucko, box je tvrdý sport. Zaprvé je to hodně o fyzické přípravě, v oddílu, kam jsem chodil byly jen 2 ženy a 10 chlapů. Ale existuje i speciální kategorie, ženský box. Romantický pohled je film Milion dolar baby…prakticky – půl roku tvrdé dřiny, pokud se chceš postavit nějaké soupeřce v ringu…a zůstat na nohou dvě minuty. Chceš boxovat? Pak tvým nejlepší kámošem bude švihadlo, boxerské rukavice, pytel a trenér, který na tebe bude …jako pes. Bude se ti točit hlava, srdce ti bude bušit z adrenalinu a krevní tlak překoná všechny limity. Budeš se modlit ať to skončí. Poznáš jako straně dlouhé jsou 2 minuty šíleného stínového boxu. Bude tě bolet tělo, že ráno se budeš budit s pocitem, že po tobě přejel tank. Nebudeš moc jíst, během tréninku bys každé sousto vyzvracela a po tréninku budeš mít jen chuť..pít. Ale…pokud to vydržíš…tělo si zvykne. Uběhneš 30 kilometrů a nic ti to neudělá. Uběhneš maraton a nepoloží tě to. Zhubneš víc než 10 kilo a tělo si tím nezničíš, naopak, zpevní se. A psychika vyletí nahoru jako šampusová zátka. Pokud budeš mít zkušenosti z ringu, v reálu se nebudeš bát rvačky s kýmkoliv. Nebudeš se bát slíznout ránu a budeš moci ránu dát. A hlavně, zbavíš se strachu z různých hovad, který si myslí, že boj začíná a končí první ránou…

Pyladess

Odkud jsi?