leporela22

jak mít větsí výdrž

Dobrý den mám otázku jak mám udělat nebo co měl větší výdrž například když my někdo dá pěstí abych nespadnul po první ráně hned na zem
Jak to třeba dělaj boxeři?
Doplňuji:
no jo já se nechci někde rvát ale kdyby na mě někdo narazil tak aby mě jen tak nesložil

Nejlepší odpověď
Hohny

No nejlépe nenechat si tu ránu dát…S tímhle přece nic nenaděláte, prostě když vás dostatečně praští na správné místo, tak si na ten zadek sednete.
U boxerů je to přece jen jinak, sice dávají velké rány, ale mají vycpané rukavice, které utlumí naráz a rozloží tlak na větší plochu.
Jediné co vám tak může pomoct, je naučit se dostávat rány, ale to asi nebude moc příjemné, lepší bude zlepšit vlastní techniku a díky tomu dostávat ran méně a více rozdávat.

Další odpovědi
pl4toon

Boxeři jednají tak, aby se ráně buď úplně vyhnuli, nebo aby je rána nezasáhla naplno (svezla se po rukavicích, po rameni, po hlavě). Je potřeba trénovat se sparring partnerem, dosáhnout toho, že se rány nebudete bát. Když se nebojíte dostat ránu, strach vás neovládne a máte čas a prostředky vyvíjet taktiku. Takže trénink, trénink, trénink :)

mojitek

samozřejmě že rady typu- vyhni se násilí-mají svůj účel,je to pravda.Ale někdy to holt nevyjde,třeba se musíš někoho zastat apod. S tou radou-jak nepadnout hned po první ráně. Je to prostě o tréninku,ale jsou i boxeři,kteří mají tzv. skleněnou bradu-tzn,že umí dobré rány,jsou agresivní v útoku,umějí techniku třeba,ale jakmile je někdo trochu trefí,tak konec-K.O. Tím chci říct,že to má člověk hlavně v genech a částečně je to o tréninku.A ná­zor,že boxerka utlumí náraz-ano,ale jen velmi minimálně a u těch amatérských které jsou hodně vycpané. Jestli máš hodně velký strach z ran,z napadení tak s tím bojuj-přihlaš se na box,a neboj,není to tak brutální jak neboxeři popisují…ale to bys poznal sám.Za zkoušku nic nedáš.
Doplňuji:

ad NemamSlov : ale tazateli zřejmě nejde o ztracení jakési rovnováhy .Když tě trefí na bradu,tak je jedno jestli stojíš tak nebo tak nebo dokonce ležíš-když tě trefí ,tak tě prostě „vypne“ :D

NemamSlov

no tak aby si nespadol vela pomoze postoj.....ak ta trafi rana tak ta tak neodfukne ak sa zapres nohami, inak na to sa nejak neda pripravit, ak ti clovek dobre zavali tak spadnes ci mas 100KG or 50KG

Braník

probuh ,vyhni se nějakým konflikům než ti ránu někdo dá,proč násilí!!

Doplňuji:
vždy bud z boku ,ne přímo čelem na protivníka,musíš být rychlejší než on,
vyhnout se ráně a tu svou zasadit v ten pravý okamžik,chce o trénink