simoneta

Proč se mi zdrcla smetana ke šlehání?

Dobrý večer, dělaal jsem buchtu a jako krém byla uvedena smetana ke šlehání a ztužovač šlehačky. Smetana se měla vyšlehat do polotuhého tvaru.Poté se měl přidat ztužovač,cukr a nastrouhaná čokoláda a došlehat.Bohužel se mi to nepodařilo smetana se jakoby zdrcla a nejde to vyšlehat do pevné podoby. Dá se to nějak ještě zachránit? Prosím je to moc důležité .

Odpovědi
ivzez

Já jsem ztužovač vždycky nechávala ve šlehačce rozpustit
před začátkem šlehání. Ztužovač je sladký, takže jsem už
nic dalšího nepřidávala.

„Pařížskou šlehačku“ jsem dělala s instantním (pozor, ne Grankem) kakaem,
opět nechat napřed rozpustit (opatrně rozmíchat), nechat přes noc hodně vychladit a druhý den ušlehat (bez přidaného cukru a ztužovače).

Nemohl by být problém v pozdějším přidání a více ingrediencích?