Katusa

Otázka pro zkušené kuchařky…Jak na pařížskou šlehačku?

V některých receptech se uvádí, že se do ní přidává máslo a to před šleháním, někde, že až do vyšlehané šlehačky, někde ho nepřidávají vůbec…máte s tím někdo zkušenosti?

Nejlepší odpověď
SajmonModer

  • 10 dkg mléčné čokolády
  • 2 dl smetany ke šlehání

Čokoládu rozvaříme ve smetaně a necháme do druhého dne v lednici.
Šleháme šlehačem na stupeň č.3. Po minutě se vždy dívám, jak to vypadá, protože dlouho nic a potom je najednou ušlehaná. Za 3 minuty je šlehačka hotová.

Další odpovědi
dědapetr

pařížská šlehačka, 2 lžíce cukr krupice1 lžícekakao250 ml smetana ke šlehání.Ve dvou lžících smetany rozmícháme kakaový prášek.

Zbylou smetanu s cukrem přivedeme k varu, vmícháme kakaovou kašičku a stáhneme z plamene. Po vychladnutí uložíme alespoň na 12 hodin do lednice.Druhý den smetanu klasicky vyšleháme.Recept od dcery ze sešitu receptů,já ji nedělal budu muset zkusit.

Děda Louda

Bez problému použiješ hotovou ve spreji.

Lenjička

My kupujeme taky hotovou, ale v kelímku. Chutná výborně! Spreje jsou fujtajbl 😁

Elekrikář

Máslo se přidáválo do horkého mléka když nebylo tak drahé a mixováním se dělala falešná šlehačka. pokud se přidalo kakao ,Byla pařížská. Muselo se to nechat přez noc chladit. Dávkové pomněry si už nepamatuji.