Řízení pod vlivem alkoholu

Chtěl bych se zeptat co bych mohl vyfasovat za řízení s alkoholem, měl jsem 2,20 promile. Jel jsem a narazil do dopravní značky, nikomu se nic nestalo. Vše vyšetřovala policie. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
standa

  1. dopustil jste se trestného činu dle ustanovení § 274/2 trestního zákoníku (viz zdroj)
  2. s největší pravděpodobností se bude jednat o podmínečný trest + na 100% zákaz řízení alespoň na 2 roky
  3. a samozřejmě 7 bodů do karty řidiče

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h7d1­.aspx

Další odpovědi
1popelka1

Můžeš se rozloučit s řidičským průkazem.

Znám stejný příběh (ne vlastní!), akorát místo značky hrál hlavní roli plot…

I když, pokud už vše vyšetřovala policie a nic ti nesdělila, tak si asi v suchu.

Příště buď pij nebo se věnuj řízení, ale ne oboje najednou!

cukrar

záleží od koho můžete fasovat. Od party byste měl vyfasovat pohoršení a školení, od soudu, který to bude řešit i odnětí svobody, záleží na okolnostech. Každopádně dost bankovek to bude stát. Hned a pak až budou vracet řidičák.
Policie toto jen vyšetří a předá státnímu zástupci.

nabubindes

řidičák vrať a už do auta nesedej! v hlavě máš nasráno! vše je v zákoně, ze kterého jsi dělal zkoušku!