Nela_111

predvolani – řízení pod vlivem alkoholu

v nedeli jsem nadejchala nestastnou nahodou.koupila jsem auto vyjeli jsme po sidliste se projet, ja ale neridila,svetla nebyly zaple videli nas policajti,zastavili jsme pred barakem,ja i ridic jsme vystoupili ale on nevyndal klicky tak jsem auto obesla sedla a vyndala klice a to videli policajti jak lezu z toho auta hned mi davali dejchat i kdyz jsem rekla ze jsem neridila,ridic opravdovy spanikaril a nechal me v tom.nemel u sebe ridicak a ja musela dejchat a nadejchala 3,41 coz je na umreni,asi mam blbe spalovani, co mam ted delat? hejblo se v nem svedomi ja se psychicky zhroutila.musim na obecni policii podat vyslech,reknu pravdu jak to bylo…ja opravdu neridila. co z toho bude dal? vite nekdo?
Doplňuji:
u skutecneho ridice, hejblo svedomi prisel za mnou a rekl at reknu pravdu ze se k cinu dozna on ze ridil, nic se nebude dat delat nejde mi ani tak o ridicak hlavne at nemam v trestnim rejstriku zazanm, to bych prisla hned o praci … rekl ze bude vypovidat …

Nejlepší odpověď
Mapel

V tomto momentu není rozhodující kdo řídil. Skutková podstata je ta, že tě policajti našli v zaparkovaném vozidle a jen jsi seděla za volantem. Tudíž neměli právo ti dávat dejchnout. Pokud je to tak jak jsi napsala.

Pokud viděli, že auto jelo, ale přišli kněmu až v době kdy stálo, tak ti musí ONI dokázat, že jsi řídila. Pokud sedíš v zaparkovaném autu s nenastartovaným motorem a „udělaná jak zákon káže“, tak to není trestné.

Nebo to bylo jináč? Pro odbornou radu je potřebné znát přesný stav věci a zda policie něco sepsala a zda jsi něco podepsala. teď je to kličkování v paragrafech. A pozor na poučení o právech. Může se to otočit na procesní chybu. To by ti už spíše poradil právník osobně.

Další odpovědi
Drap

Pokud neprokážeš, že jsi neřídila, tak poneseš všechny důsledky, jako kdyby jsi řídila. A při 3,41 si už ani pořádně nepamatuješ, jak to bylo.

ponovotny

jestli tomu dobře rozumím tak jste byli ožralí oba a jeli jste tvým autem a ty teď po týdnu přicházíš s neuvěřitelným příběhem, že vás honili policajti a tys po zastavení jentak minochodem obešla auto a sedla si za volant. Teď záleží na tom, jestli se v tom kamarádovi hejblo svědomí natolik, že půjde na policii a přizná se, nebo tam můžeš jít ho oznámit, ale tím žes to neudělala hned a ještě jsi to nechala týden plavat, tak ti pravděpodobně věřit nebudou. Na tuhle situaci by bylo rozumné využít služeb právníka
Doplňuji:
nepíšeš jestli utekl, nebo to zapřel, ale pokud se půjde přiznat, tak jednoznačně budou mít za to, že byl pod vlivem také. Takže si zjisti, jestli se chce opravdu přiznat a pokud ano tak ho tam hned dotlač

zzzzz

Souhlasím s Mapel. Policie ti musí tr.čin dokázat. Ty ji nemusíš dokazovat nic. Pokud se k řízení přizná ten druhý, tak by to mohlo dopadnout dobře. Proč si jim vůbec foukala, pokud neřídíš, nemají právo ti dát fouknout.
Doplňuji:
Ještě k tomu alkoholu, u ženské je to stokrát větší hnus, než u chlapa.

autacek

Nejdřív si to v hlavě ujasni, už jen jak sama píšeš je to značně zmatečné a nedůvěryhodné. Především nám sděl, co s tebou sepsali, jestli ses k tomu na místě písemně vyjádřila, jak se jim podařilo vás zastavit aniž by nebyli s vaším autem ve vizuálním kontaktu, atd.

Nela_111

jeden si stoupnul z jedny strany druhy z druhe a foukejte ja rikala nebudu a oni ze musim …

Mapel

Náš právo odmítnout. Právě se spoléhali na tvojí snížený „čistý rozum“.

Nela_111

ja opravdu neridila, dnes budu mit schuzku s pravnickou. on se vozil po sidlisti ja sedela vedle neho prisli a rekli ze nejsou zapla svetla auto uz stalo vypnute ja se s tim znamym mijela u predni kapoty otevrela dvere vyndavala klice a oni zastaavili a videli mne jak lezu z auta … auto nebylo nastartovane,

Nela_111

ano prisli az kdyz auto stalo byl vypnuty motor jen jsem vyndavala klice auta a brala si telefon… a dali mi dejchat no ja se branila ale oni proste nic … je to hodne zapeklite

Mapel

Tak tady není co řešit. Nafoukala jsi jako běžný chodec. Požívání alkoholu není trestné. I člověk pod vlivem alkoholu si může dojít do auta pro věci. A klíček v zapalování. Všilmla jsem si nedovřeného okna, atak jsem ho šla zavřít a bez klíčku okna nefungují.

Nela_111

mam cisty stit co se tyce zakona, nikdy jsem nic neprovedla, ziji sporadanim zivotem ani mic nepiju jsem na dne za tyden clovek z toho zhubl, nejim a beru prasky na uklidneni je to priserne… on si myslel ze kdyz jsem zenska tak ze z toho nic nebudu mit … tak ted opravdu uz nevim co mam delat :( asi si to pujdu hodit protoze to je i na kone hodne co se stalo …

Nela_111

ne prave ze on nepil protoze prijel s pritelkyni autem, nemel koklady u sebe … dnes budu mit schuzku s pravnikem … je to zapeklite ale je to opravdu tak.

Nela_111

no jak zastavili policejti za autem tak on odesel stranou … nechal me v tom… rikal mi ze je kreten ze se lekl a tak do toho nezasahoval…ja vysvetlovala ze neridila jsem a ze nevim proc mam dejchat ale vite jak policajti, ja chapu je to jejich prace, musi tam dojit osobne se priznat? nebo staci ze tam semnou az mi poslou vyzvu k predvolani jit?

Mapel

Teď už bych to nechal na právníkovi. Jedna velice důležitá rada. Co nemusíš to neříkej. Říkej jen to co ti dokáží.

Řídila jste pod vlivem alkoholu. – Neřídila. Auto bylo zaparkováno a policie mě násilím přinutila se podrobit dechové zkoušce. – Přejdi do obvinění policie za porušení jejich povinností.

Víc neříkej kdo řídil. Nech je nejdříve vyložit karty. Ty jim nic neusnadňuj. Mě to jednou stálo 6 let soudního sporu.

ponovotny

„házení si to“ zatím odlož, právník po tom co mu to do detailu popíšeš (a uděláš dobře, když na tu schůzku vezmeš i toho chlapce) tak ti přesně řekne jak dál