Recept z piškotů

Máme doma hromadu piškotů-poradíte recept jak je nejefektivněji zpracovat?

Nejlepší odpověď
baghira

V odkazu je kuchařka, recepty s využitím piškotů jsou strana 222 až 233.

Zdroj: www.sklenarice­.com/content/dow­nload/2663/1387­9/file/Recepty­.doc

Další odpovědi
Ella

hlavně teď v tom horku bych doporučila nepečený dort, který dělá mamka:

potřebujete:

  • alespoň dvě balení kulatých piškotů
  • 2 vanilkové pudinky
  • 2 + 2 čokoládové pudinky

(balíčků pudinků popřípadě víc -podle toho kolik budete dělat vrstev, dva balíčky na vrstvu, příchuť podle vaší chuti, ale my dáváme vanilkový a čoko, stačí ty obyčejné pudinky co stojí pár korun :))

  • hrnek uvařeného kafe (dvě lžičky kafe, zalít horkou vodou nebo i míň kafe, stačí slabé, žádný smrťák, jen aby to nasáklo a chytlo trošku tu chuť)
  • jahody (mražené nebo kompotované nebo čerstvé pokud máte), ale můžete použít i jiné ovoce, prý jsou dobré i broskve a dokonce i kombinace jahod a broskví :)
  • a samozřejmě mléko a cukr do pudinku :)

Postup:

  • do obyčejné kulaté dortové formy naskládáte vedle sebe piškoty, prázdné místa mezi piškoty vyplníte rozdrcenými piškoty
  • lžičkou polijete piškoty kávou, tak přiměřeně, aby byly trošku nasáklé a změkly
  • rovnoměrně zalejete horkým vanilkovým )či jiným) pudinkem
  • do pudinku dáte půlky jahod (či jiného ovoce) – kolik jich tam dáte je na vás :)
  • potom dáte znovu vrstvu piškotů, na ovoci špatně „stojí“, tak se je nebojte srovnat přimáčknutím rukou
  • polejete přiměřeně kávou
  • zalejete vrstvou horkého čoko pudinku (nebo jiného)
  • dáte ovoce

a zakončíte další vrstvou pudinku

Horní vrstvu pudinku můžete ještě dozdobit například těmi barevnými kousky, které nevím jak se jmenují :D

Samozřejmě můžete po ovoci pokračovat zase piškoty, kávou, pudinkem atd dokud nebudete mít plnou formu, je to jen na vás :)

Necháte dort a hlavně teda pudink vevnitř vychladnout a dáte do lednice pořádně zchladit. Pokud dort uděláte ráno, tak večer už bude pořádně studený :)
Při servírování můžete dozdobit šlehačkou, ale myslím, že je i tak sladký dost. Pokud máte děti, tak je to sladkost jak vyšitá. :)

Mě tedy moc chutná a není těžký na přípravu, navíc teď je i osvěžujícící :)

elektrikář

Z rozdcených piškotů másla cukru mletých ořechu, čokolády a rumu se dají dělat koule namočit do bílkové polevy.Máte luxus lahůdku.Naši dělávali milinový dort piškoty rozlámané na větší klousky, Pokapané rumem a rozmačkanými jahodami, a šlehačka až byla miska plná po vychlazení se po ní jen zaprášilo.

johana 56

Potřebujeme

3 zakysané smetany
kulaté piškoty
ovoce
dortovou formu

Rozložíme piškoty,smeta­nu,ovoce,opaku­jeme,končíme smetanou.Necháme ztuhnout v lednici.Pro vylepšení můžeme do prostřední vrstvy smetany přidat kakao,nebo zozpuštěnou čokoládu.