with.love

znáte nějakou zdravější formu domácích piškotů, nebo něčeho podobného?

chtěla bych upéct piškoty, ale s méně cukrem, nejlépe ho nečím nahradit. Nevíte čím? nebo znáte něco podobného jako jsou piškoty?

Odpovědi
badisko

tak je pecte s minimem cukru …umela sladidla bych tam v zadnem pripade necpal…kdyz nechcete cukr to je tezke …
Místo cukru

Když běžný cukr z řepy nebo cukrové třtiny nechcete nebo nemůžete používat, máte na výběr buď další přírodní, avšak méně sladké cukry nebo rovnou umělá sladidla.
méně sladké přírodní cukry jako je glukóza neboli hroznový cukr (rychlý cukr, hodí se například pro sportovce)
ovocný cukr fruktóza, používá se především v dia výrobcích
mléčný cukr laktóza, v sušeném mléku pro děti, ale také jako tabletové sladidlo
alkoholové cukry zvané polyoly, jsou asi o třetinu méně kalorické než cukr a v poslední době se používají například při výrobě cukrovinek, patří sem například xylitol, maltitol či sorbitol; jejich výhodou je i to, že neškodí zubům
umělá sladidla jako třeba aspartam, která nemají žádné kalorie …

Zdroj: http://www.vi­talia.cz/clan­ky/bily-nebo-hnedy-vyznejte-se-v-cukru/