minutovnik

Proč zaútočil Hitler na Sovětský svaz?

Přece musel Hitler vědět, že souběžná válka na Západě a na Východě znamená nevyhnutelný kolaps německé vojenské moci.

Nejlepší odpověď
Aura

Hitlerova strategie byla asi založena na tom, že čím víc front, tím snadnější bude vítězství. Jinak nevím. :) Nikdo při zdravém rozumu v historii nevedl válku proti všem najednou. Ale Hitler tak úplně při zdravém rozumu nebyl, že ne.
Pravděpodobně se opájel mocí, vlastní „neporazitelností“, armádou, její technikou a spojenci a nemyslel si, že by mohl prohrát.
Byl to Hitlerův záměr již od začátku a to ještě před válkou. Více v Operaci Barbarossa, kterou nařídil vypracovat snad už na počátku války. Nějaká dohoda se Stalinem byla jen na oko. Hitler chtěl dobýt vše, všude zavést svou pomýlenou ideologii, provádět genocidu, jít i proti Slovanům – Rusům a proti komunismu taky, protože to je konkurent nacistické ideologie. Hitler napadl SSSR právě, když bylo díky Stalinovi nejvíc vojensky zranitelné.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Schluker

Hitler v prvni rade predpokladal rychlou a pomerne snadnou porazku sovetu. Nebyl pripraven na pomaly prubeh ofenzivy a zima nemecke jednotky vyrazne oslabila. Velkou roli take hrala ochota sovetu posilat do boju enormni mnozstvi vojaku.

mosoj

No skoro se mu to podařilo. Kdyby byl zvítězil na východní frontě pomocí bleskové války ( a daleko k tomu neměl) Evropa a Asie by byly jeho. V tom případě by mohl stihnout i Ameriku. Ve hře bylo jádro, nicméně je dost pravděpodobné že by byl první. Padla zde také ochota sovětů posílat do války velké množství lidí. No ono jim vlastně nic jiného nezbývalo. Smrt jako smrt. Nicméně, asi nevědomky jsi potvrdil že sověti zachránili svět. OJ, oj v dnešní době absolutně nežádoucí fakt.

Schluker

Nemyslim si, ze by to s temi sovety bylo tak jednoduche. Koneckoncu to byli prave oni, kdo spolu s Nemeckej valku rozpoutal. V pozdejsicj fazich valky byla jejich schopnost vazat nemecke sily na vychodni fronte samozrejme zasadni.