mosoj

Proč tomu tak bylo ?

Proč SSSR má počet obětí druhé světové války 20 milionů a USA spolu s VB
„jenom“ 800 000 ?
Doplňuji:
Nikdy bych nevěřil kolik nevzdělanců a primitivů žije v ČR. Buďto jsou příliš mladí nebo nechtějí přiznat pravdu.. Sovětský svaz byl jediný kdo obětoval miliony svých vojáků aby nás osvobobodil od Německa a já jim děkuji za to, že jsem mohl prožít celý svůj život bez válek a utrpení. Doposud nikdo to štěstí neměl. Změnit historii ve svůj prospěch o to jde dnes západu. USA vstoupila do války až když viděla že je Hitler na kolenou a poptřebovala něco pro sebe uždíbnout.

Nejlepší odpověď
setapouch

Důstojníci v SSSR dostali úkol a plnili ho v duchu hesla „nas mnogo“. Na obyčejném vojákovi nikomu nezáleželo, ať padne sebevíc vojáků, jen když je úkol splněn. Docházelo to tak daleko, že vojáci stáli mezi dvěma kulomety – německým a vlastním. A ten vlastní střílel na ty, kteří zaváhali nebo poslechli povel k ústupu. Je otázka, kolik obětí SSSR zemřelo rukou Němců a kolik jich zabili vlastní lidé.

Pokud nemáš rád dokumenty, doporučuju ke shlédnutí např. Nepřítel před branami. Je to sice film, ale je tam hezky vidět neúcta k životu vojáka – o jednu pušku se v útoku dělí dva. Jeden jde beze zbraně a ke zbrani se dostane tak, že zemře ten první. Stejně tak střelba z kulometu do vlastních.
Doplňuji:
Ad Drap – šlo spíš o jiný styl války. Na západní frontě šlo převážně o letecké operace, na východě zase spíš pozemní tankové. V Africe sice došlo k tankovým bitvám, ale zase šlo o menší rozsah. A pozemní operace na západní frontě umožnilo až vylodění v Normandii. Takže pozemní boje na západě trvaly čtvrtinu času bojů na východě.

Další odpovědi
gecco

  1. nesouhlasím s takto podanou statistikou (na území UK nebyla válka vedena vůbec, na ´pevninském´ území USA také ne) – ty počty (SSSR) zahrnují i civilisty
  2. ´západní´ mocnosti válčily s ohledem na ztráty*), SSSR nikoli (mnohdy byli sovětští vojáci posíláni nepřítele vysloveně ´ušlapat´ – nevyzbrojení, nevycvičení**)

___
*) také by byla zajímavá ´statistika´, jak se vojáci SSSR chovali k civilistům na vybojovaných územích – rabování atd (pamětníci mohou – předpokládám, potvrdit, že naprosto stejně se chovali i v ´68)…
**) naprostá neúcta k životu jednotlivce je v ruském (chcete-li – sovětském) přístupu k boji (i společnosti) zřetelná dodnes
___

Rovněž zajímavou informací se může jevit nezkreslené info o začátku WWII

  • pakt Ribentrop – Molotov (napadení Polska ze dvou stran)
  • Katyň (taková hovada, jako sověti, nebyla ani SS)
  • napadení Finska (Sovětským svazem – tzv. Zimní válka)

___

Je až fascinující, jak mají někteří lidé PŠM (Politickým školením mužstva) vymytý mozek…

Doplňuji:
K Doplnění:
Jo jo – všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo…
😁

Možná by nebylo od věci zamyšlení, proč většina (soudě podle odpovědí na vaši otázku) má jiný názor…
😁

Elk

Je dobré podívat se na tyto dokumenty, které vysvětlí nejenom tuhle otázku. Skutečně zajímavé!!!

http://uloz.to/hle­dej?q=Americke%20sto­leti%20ocima%20O­livera%20Stone­a%20complet

Funna

a kde jsi vzal pro Rusko 20 mil?..to máš vč.civilistů…vojáků padlo „jen“ 8 mil…zbytek jsou obyč lidé. co zemřeli hladem, bombardováním a pod…prostě životem ve válečné zóně…v Americe v podstatě válka nebyla vůbec, tam jsou oběti skoro samí vojáci a v Anglii to bylo obdobné…podívej se třeba na Polsko, kolik tam zemřelo lidí…celkem, nejen vojáků…
Doplňuji:
neodvádím pozornost, ani nebagatelizuji…ty srovnáváš 2 nesrovnatelné věci dohromady…ruských vojáků padlo 8,7 mil, civilistů 13,5 milionů…U­SA+Anglie vojáci 790 tisíc, civilistů 78 tisíc…vidíš ten nepoměr mezi vojáky a civilisty v Rusku a u spojenců?…jen v bitvě u Leningradu zemřelo HLADEM zhruba milión lidí…
.............­.............­..............
Rusko mělo mnoho obyvatel, tím pádem i vojáků a bylo ve válce od začátku…sice ze začátku jako uchvatilet Polska společne s Německem, ale po Barbarrose si to trochu hodně rozmyslelo…

Anglie je sice součástí zasažené Evropy, ale je to ostrov, takže byla tak trochu za vodou a počet obyvatel proti Rusku je nesrovnatelný (pouhých 48 mil, proti 169 mil Rusů), tím pádem musí mít zákonitě i méně obětí…

Amerika se sice počtem obyvatel blíží k Rusku, ale té se válka v Evropě ze začátku skoro netýkala…až po pearl Harboru na konci r. 1941 se začala aktivně podílet…a pak „nám“ válku podstatě vyhrála díky Enole Gay .-)
.............­.............­.............­.............­.............­..........
takže pokud si dáš jedna a jedna dohromady, musí ti zákonitě dojít, proč Rusů bylo tolik a těch dvou spojenců „jen“ tak málo…

Lamalam

Protože západním spojencům nevelel Stalin.

Drap – opravdu si myslíš, že CCCP bojoval déle než třeba GB?

Pepa25

Většina obětí jsou civilisté a válka trvala delší dobu. Jinak poslední výzkumy uvádějí počet obětí v SSSR 18 až 24 mil. (zahrnují tam také oběti emocí a podvýživy), celkem cca 14% předválečného obyvatelstva. Mimochodem nejhorší poměr mělo asi Polsko, kolem 16% – vzhledem k téměř 3 mil. civilních židovských obětí …

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Wor­ld_War_II_casu­alties

Drap

Odpověď je velice snadná.Rusové bojovali podstatně déle než spojenci. Samozřejmě, že svou úlohu zde hrála i vybavenost armád a podobně. Faktem však zůstává, že spojenci se zapojili do války až v době, kdy už Německo bylo dost válkou vyčerpáno

Emefej

Jsem nevzdělanec a primitiv. Lterý politruk ti nakukal, že při vstupu USA do války byl Hitler na kolenou? USA vstoupily do války v prosinci 1941, v té době stáli Hitlerovci pod Moskvou a slavná Rudá Armáda právě dokončovala jeden z nejrychlejších ústupů ve vojenských dějinách.

fcoop

Na Moravě existuje město – Rajhrad u Brna.
Byl tam lihovar.
Když se v pětačtyřicátém blížila RA,Němci ustupovali.
Lihovar kupodivu nezaminovali.
Dopadlo to tak,že po obsazení,osvobození Rajhradu byl dobyt i lihovar a pak cca 500 ožralých kozáků zaútočilo šavlemi proti německým Tygrům.

Tanky pak v klidu odjely.

Trochu úplně jiná mentalita – tihle naši bratři Slované.

Funna

mosoji…mám dojem, že jediný, kdo žije v bludu jsi ty…ono to Rusko nebylo svaté ani náhodou…kde mohlo, tak si ukouslo…neříkám, že bylo samo, ale nějak moc si ho maluješ na růžovo…a USA vstoupila do války v r. 1941…a válka skončila až 45…že by ten Roosevelt byl jasnovidný???…a navíc německo začalo jít do zásadních sra*ek až po bitvě v Kurském oblouku v r. 1943 a to už i ti tvoji nenávidění zápaďaci byli ve válce dávno aktivně zapojení…takže nevím, kdo tu NECHCE znát dějiny…

setapouch

mosoj: doplněním jsi to opravdu rozsekl. Ano, SSSR osvobodil celý svět. Američané, Britové, Kanaďané, Autralané, Češi, Slováci, Poláci a mnozí další, ti nemají vůbec žádnou zásluhu. Nechci Sovětskému svazu upírat zásluhy ani znevažovat oběti válek na kterékoli straně, ale tvé tvrzení je opravdu blábol.

Mimochodem, nahlásil jsem otázku jako závadnou. Ze dvou důvodů – urážky a lživá tvrzení v doplnění a nominací nesouvisející odpovědi. Nepočítám s tím, že bude smazána, ale jde o morální povinnost.

Funna

a ty to snad nevíš?…já jsem se v škole učila, že válka skončila 9.5.1945 osvo­bozením Rudou armádou…setapouchu, setapoucu, ty chceš snad znevažovat dějiny, co nám byly vtloukány tak dlouho do hlavy?…a někomu tam zjevně zůstaly navždy .-)

setapouch

Nás to taky učili. A pamatuju si na to strašné haló, když spolužák, přestěhovaný z Plzeňska, řekl, že Plzeň osvobodili Američani :D

gecco

😉
Setapouchu – to je zbytečné – a byla by to i škoda…
😉
Mosoj (Mosoji, promiňte, že o vás budu psát ve třetí osobě) – je zaslepený, společností několikrát zklamaný, člověk – který se momentálně ´plácá´ odleva-kupředu, od zadnice k předkům…

To Doplnění jen potvrzuje, že přestává být uvažujícím člověkem – v obvyklém významu tohoto výroku.

Agneta

Pepa25 >>> Polsko a oběti? Poláci jsou jen rádi, že se těch Židů zbavili(jsou Katolíci a Židé jim zaprodali Spásu) zrovna jako někdy za 100 let budou Češi rádi, že jim někdo vyřešil „cikánský problém“…:DDD
mluvím o demokratických většinách:DDD

Pepa25

To je půvab statistiky, že jen popisuje, není ani rasistická, ani antirasistická. Ty lidé prostě před válkou na Haliči žili a jsou to její oběti. Jinak ale Poláci měli podstatně víc civilním obětí na tisíc obyvatel než třeba Češi i pokud se týká lidí nežidovského původu,např. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­perace_Tannen­berg

mosoj

Setapouchu. Co by jsi si vybral. Smrt od fašistů nebo smrt při obraně.
Já vím ty by jsi utekl ( kdyby jsi měl kam).

gecco

A je zajímavé, jak je Japonsku vyčítáno nasazení Kamikadze či Kaiten (nebo Německu vytvoření a krátkodobé nasazení jednotky Leonidas) – a Rusko (óóóch, promiňte, Sovětský svaz) se domáhá glorifikace svých, do marného boje – na jistou smrt – hnaných) vojáků i civilistů…
___
Je to hnus, velebnosti.

setapouch

Gratuluju, přes Internet jsi skutečný hrdina, dokážeš i plivnout.
Nebudu spekulovat o tom, jak bych se zachoval já, ale jistá válečnická poučka praví: žij dnes, bojuj zítra.

jirkajirka

Já bych za dnešní republiku nepoložil na zem ani trenýrky.

gecco

JirkoJirko – proč?
Já se přiznám, že za možnost povídat – co chci, jít si – kam chci, dělat si – co chci…
Nebýt jen součástí davu bez vlastního názoru (a možnosti vlastního projevu), o němž rozhodují političtí ´komisaři´ – za to dám sebe samého…
😁
___
OK – pokud se ti současná „repblika“ nelíbí – proč nevyužiješ možnosti vycestovat kamkoli jinam? – bez represí, bez sankcí, bez dobrodružství – prostě jen tak?

setapouch

Souhlas. Dnešní doba má k dokonalosti daleko, ale za celou naši historii (od Velké Moravy) je to rozhodně jedno z lepších období. Navíc nejde tolik o aktuální stav (zvolili jsme si to sami, dobrovolně), jako spíš o naše potomky za X generací. Je to naše země, naši předkové za ní prolévali krev. Kdyby to bylo potřeba, doufám, že bych neváhal ani já

mosoj

Funna. Prosím, neodvádět pozornost a nebagatelizovat.
Porovnávám jeden sloupeček, stejný pro všechny a ne jeden pro toho a druhý pro onoho.