scratcher92

Bojovali někdy během 2. světové války Američané a Sověti společně?

Myslím tím nějakou konkrétní bitvu. Já si ale myslím, že každý bojoval sám za sebe.

Nejlepší odpověď
mosoj

V bojích asi ne, alespoň nic o tom nevím, ale zásobovací lodní konvoje v severním ledovém oceánu a jejich ochrana , byla společným dílem. To je také boj , že .

Další odpovědi
setapouch

Nevím o tom, že by nějakou větší bitvu svedli těsně společně, čímž to nevylučuju, ale naprosto běžně spolupracovali (např. dodávky materiálu a zejména techniky, tzv. lend-lease), koordinovali činnost a nebo bojovali proti stejnému nepříteli, ale ne těsně jednotka vedle jednotky – viz např. závěrečné boje proti Japonsku.

Bez spolupráce by válka sice dopadla stejně, ale trvala by dýl, takže se nedá říct, že bojoval každý sám za sebe.