Dismas

Které války zuřily ve světě v prosinci 1945?

Nejlepší odpověď
annas

1. " V říjnu 1945 obsadily francouzské oddíly Saigon, dále pokračovaly směrem do delty Mekongu a v listopadu 1945 se jim podařilo získat Haiphong. K otevřenému střetu Francouzů s komunisty došlo 19. prosince 1945.
Spojené státy souhlasily s tím, aby Francie vytvořila Francouzský vietnamský stát, jakožto integrální součást Francouzské unie v čele s císařem Bao Daiem, na jehož základě zformovala svou Vietnamskou národní armádu atd."
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Indo%C4%8D%C3%­ADnsk%C3%A1_v%C3­%A1lka

2. 15. 12j. – Bitva Ambarawa – vojenský konflikt mezi nedávno vytvořenou indonéskou armádou a britskými vojáky , ke kterému došlo mezi 20. říjnem a 15. prosince 1945.

3. 19. 12. – bitva Shaobo začala jako součást čínské občanské války . Bitva skončila komunistickým vítězstvím bezprostředně po ukončení druhé světové válce.

Další informace o prosinci r. 1945 najdete v odkazu.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/December_1945
.

Další odpovědi
Kepler

Včetně těch žabobyších a lokálních? To nikdo z nás moc dobře neví. Svět se zrovna oklepával z té nejhorší, která skončila 3 měsíce před tím. Války probíhaly na světě v každé minutě historie Homo „sapiens“.