jjj123456789

Byl Stalin psychopat?

Nejlepší odpověď
led

1 – Nie,
aj keď určité prvky psypatizmu v sebe mal a prejavoval
aj keď v ďalších odpovediach to budú tvrdiť
2 – Ano,
pokiaľ si priznáme sami sebe, že každý človek, teda aj my, má v sebe prvky psychopatizmu

Doplňuji:
prepáčte, chybu, ktorá sa nemá stávať ani u psychopatov :(
správne text má byť:
„aj keď určité prvky psychopatizmu v sebe mal a prejavoval“

Další odpovědi
fcoop

Cožééé?

Stalin a psychopat? Ten hodný a laskavý strýček,co voněl po tabáku?V kapse měl vždy bonbóny a jak uviděl nějaké dítě,rozzářily se mu jeho moudré oči a hned se mohl roztrhat,aby spratkovi udělal radost.

Modelový příklad psychopata.

“Největší potěšení je”, řekl prý kdysi Stalin svému soudruhovi Kameněvovi, kterého pak společně se Sinovjevem nechal r. 1936 popravit, “nepřítele vykuchat, provést všechny přípravy a pak jít do postele”. Na otázku ohledně charakteru násilnického vládce má Baberowski jasnou odpověď: “Musíme si Stalina představit jako šťastného člověka, který se z utrpení svých obětí skutečně těší.”

Baberowski nachází u Stalina všechna kritéria typická pro psychopata: Citový chlad, absence svědomí, manipulativní vztah k okolí a neschopnost soucitu s ostatními lidmi. Je to tato základní psychopatická struktura, které vede k uvolnění destruktivních sil a pojí k sobě další sadisty a psychopaty – násilníky, “kteří tento mačo-kult zabíjení” veřejně inscenují, obklopují se militaristickými insigniemi, uniformami, holínkami a pohrdají soucitem a tolerancí.

Stalin a sadistický mačo-kult zabíjení
Studie, pojednávající o Stalinových hrůzách, zkoumá, proč diktátor zřídil v Sovětském svazu systém teroru: z radosti z mučení a vraždění…
Pozdější diktátor Stalin se narodil 6. prosince 1878 jako Josif Vissarionovič Džugašvili v Gruzii. “Odhaduje se, že Stalin je zodpovědný za smrt 30 milionů lidí…”
(Net)

zjentek

nevím, ale lidi jako on pojí společný rys- že to nedotáhli ..tak třeba Hitler, Stalin, Gottwald, všichni havíři na Ostravsku, atp :o

Stingo

Kdo se mu znelíbil, toho nechal popravit. A vůbec si s tím nelámal hlavu. Tak to asi normální není. A měl srostlé prsty na nohou. Tak asi trpěl nějakým komplexem.

marci1

Vzhledem k tomu, že to byl masový vrah, jeho duševní zdraví jistě nebylo v pořádku. Diktátoři trpívají psychopatií.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Psycho­patie
Myslím, že stačí citovat Stalinův výrok : „Smrt řeší všechny problémy. Není člověk, není problém.“ ☹

zjentek

led: 2– kromě mě

led

zjentek, ďakujem, potvrdili ste teóriu bodu 2
výnimka potvrdzuje pravidlo :)