Aaron

Proč se chovaj dneska lidi k sobě takhle?

Jsem už naprosto unaven a doslova zklamán a smutný z dnešních lidí. Určitě se to táhne celé generace, ale – proč jsou lidé k sobě tak hnusný? Štvou mě vztahy v rodině. Nemůžu mít prostě normální famiílii, která nepůsobí jak vymletá a nemá v sobě tolik nenávisti. Zbytečné nenávisti, hádky kvůli ničemu, výčitky kvůli úplným ptákovinám… a nemyslim to stylem, že mě rodiče něco vyčítaj,to je též faktem (a nemyslim si o sobě, že jsem nějakej extra andílek). Mám však na mysli „kdy mi tvoje mater vrátí peníze a ty jsi stejnej jak ona, v ničem mi nepomůžeš“ atd… mě se toto absolutně netýká a stejně si to na mě babka vylejvá.
A když jí nabídnu pomoc, odmítá a když chce do krámu, je hodná a využívá toho, že mám auto. Povíte mi, že toto je dnes normální – ale mě tyhle „normální“ životní cykly a zvyky děsí, nechci být toho součást. Ve svojí rodinu nemám absolutně žádnou důvěru, nevidim důvod se jim s něčim svěřovat. A mrzí mě to. Někdy je za to i sám nenávidím, ale je mi z toho zle a přál bych si jim odpustit… je fakt, že by bylo nejlepší se odstěhovat co nejdál od nich a začít znova.

Nejlepší odpověď
Kepler

Na to je jediný lék: snaž se být nezávislý, ať ti ostatní políbí šos. Tak to mám i já. Říká se, že by ses měl chovat k lidem tak, jak by sis přál, aby se oni chovali k tobě. Mnoho lidí to nechápe a jestli je chyba u tebe, nebo v okolí, to opravdu netuším.

Další odpovědi
still

Vyjímečně souhlasím s Keplerem, odstěhuj se, osamostatni se.
Na druhou stranu, máš rodinu. Jsou lidé, co by moc chtěli mít rodinu a nemají. Zkus na tom najít něco pozitivního, nezlobit se na ostatní lidi pro jejich slabosti a zkus je pochopit. Nesmutni nad tím, že lidi nejsou takoví, jaké si přeješ, ale nauč se je mít rád tak jak jsou :)

nyjono

Faktem je, že rodinu si nevybereš.
Odpověď typu, že rodiče si dítě vybírá je na jinou diskusi.
Taky nejásám ze vztahů v té naší, ale snažím se eliminovat rozbroje a současně si udržet svůj klid.
Protože > rodinu mám jen tuto a přetrhané vztahy už někdy nejsou tak pevné. Nevzdávám se naděje, že se postupně vztahy zlepší.
Už několik známých mi doporučilo knížku Pět jazyků lásky. Mnohé se tam vysvětluje.

Aaron

still: pro mě to jsou cizí lidi a ani o mě pořádně nic neví, jen mě kritizují. nemám důvod si k nim vytvářet vztah..

still

Možná k tomu kritizování mají jiný důvod. Třeba nechápou, proč se jim vyhýbáš, ale nechtějí se tě na to ptát. Proto tě instinktivně odpuzují a kritizují, protože nevědí, nechápou, mají strach z někoho, kdo se v jejich očích nechová „normálně“. Zkus nad tím poptřemýšlet ;)

Aaron

Kepler: Snažim se konfliktům vyhejbat, alkohol, fet nebo cigerety mi jsou cizí a snažim se předevšim starat sám o sebe, cíleně nikomu neubližuju. Jsem přecitlivělej, plachej (a přesto dost výbušný, vzteklý a neumim to hasit), každopádně nikoho s tim cíleně neotravuju.. to oni furt hledaj něco, co na mě kritizovat a tak podobně. Furt abych chodil jako druhý lidi, abych se choval jako druhý lidi „podívej na toho kluka, jak chodí oblečenej“.. mě úplně tim dusí. Nejsem ten člověk, kterej si cíleně dělá nepřátelé, aby pak pokrytecky brečel…

Kepler

Za svým si stojím a víc už se vyjádřit nemůžu. Neznám tebe ani tvoje okolí.