Proč Měsíc svítí?

Když je náš Měsíc jen samá tmavá skála, proč ho vůbec vidíme, když „nesvítí“?

Nejlepší odpověď
Retko

Domnivam se, ze je to tim ze Mesic odrazi Slunecni paprsky. Proto vidime jak sviti. Pokud je napriklad odvraceny od slunce uplne, tak nesviti. A pak zase behem toho mesice sviti jeho casti, to zalezi na jeho pozici.

Pokud se milim, tak me nekdo opravte, nebo doplnte.

Další odpovědi
Olaf

Přesně tak. V tomto žádná záhada není. Měsíc „svítí“ ze stejného důvodu, proč vidíme věci kolem sebe. Protože předměty odráží světlo (třeba ze žárovek). Stejné to je i Měsícem nebo Zemí či dalšími planetami. Ani zemský porch „nesvítí“, ale odráží sluneční světlo.