proc sviti mesic ve dne?,anebo proc vidime mesic i ve dne?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

To, co vidíme, je sluneční světlo odražené od povrchu Měsíce. Měsíc sám nesvítí.

Další odpovědi
arygnoc

tato situace nastáva tehdy, když měsíc ještě nestihl zapadnout a slunce už vyšlo, tedy obě tělesa jsou nad horizontem.
Situace nastáva i v opačnem případě – slunce ještě nezapadlo, ale měsíc už vyšel – opět jsou obě tělesa nad horizontem.

baghira

Sluneční světlo odražené z Měsíce soupeří se slunečním světlem rozptýleným v atmosféře.

A podle okolností zvítězí někdy to a jindy ono.

led

Všetko „svietenie“ Mesiaca závisí od vzájomnej polohy Slnka, Zeme, Mesiaca a poveternostných podmienok Zeme.
Tá strieborá misa na oblohe odráža slnečné svetlo, vlastné svetlo nemá.

pariskiki

to je lehke mesic sviti 24hod. dene ale kdyzje zima tak nejde videt kdyz je pod mracnem v lete je velke svetlona jasno vecer si muzete vsimnout jde videt kdyz neni pod mrakem clovek to ani nevnima a kdyz si toho vsimne je to divne